3 vanwege mijnen en explosieven dan nog niet toegankelijk. Het badhotel was afgebroken, net als honderden woningen en andere gebouwen in het dorp. Het aantal inwoners was meer dan gehalveerd. De situatie was erbarmelijk, maar er werden al spoedig weer wat activiteiten georganiseerd. Het lukte zelfs om in 1946 de wielerronde weer te houden. De eerste raadsvergadering van de nieuw gekozen ge meenteraad onder voorzitterschap van de pas benoemde burgemeester Smeets vond plaats op 3 september 1946. De wederopbouw werd ter hand genomen en langzamer hand steeg het aantal inwoners en tegelijk het aantal VVV- leden. Ook het kinderfeest op het strand en wandeltochten werden weer op het programma gezet. In de zomer van 1950 organiseerde de VVV vier avonden met muziek, volksdans en gymnastiek, uitgevoerd door plaatselijke verenigingen. In 1951 en 1952 lukte het zelfs om samen met de VVV's van Limmen en Heiloo een bloe mencorso te houden. In 1958 werd een nationale mars wedstrijd voor fanfare en harmoniekorpsen en drumbands georganiseerd, waaraan 20 korpsen deelnamen. De belangstelling voor de zomerprogramma's daalde in de loop van de vijftiger jaren. De bezoekers hadden steeds minder behoefte aan dat soort vertier. Alleen het schatgra ven op het strand en fiets- en wandeltochten bleven in trek. Tijdens een van de ledenvergaderingen stelde voorzitter Broksma dat de VVV er niet in de eerste plaats is om feest jes te organiseren, maar om meer bekendheid te geven aan de gemeente als vakantieoord. Ook de oude doelstellingen om woningbouw en wegenaanleg te stimuleren en Castri- cum 'Vooruit' te stuwen waren op de achtergrond geraakt. Inlichtingenbureau Vanaf 1975 was het VVV-kantoortje bij het station ook in de wintermaanden halve dagen open. In de jaren zeventig en tachtig was het kantoor zelfs op zondag enkele uren geopend en draaiden vrijwillige bestuurders zondagsdien sten! In die tijd kwam er ieder seizoen een aantal bus sen met vakantiegangers uit Duitsland, Frankrijk of zelfs Tsjechoslowakije, die bij particulieren onder dak gebracht moesten worden. Jan van Pelt kwam op die manier in con tact met de VVV en werd gedurende meer dan 10 jaar be stuurslid en secretaris. Na nog enkele jaren van Oost-Europese belangstelling voor de bloeiende bollen, zakte de animo voor busreizen en verhuur van kamers door particulieren in de negentiger jaren volledig in. De mensen gingen meer eisen stellen en wensten een (hotel-)kamer met douche en toilet; de vraag naar eenvoudige zomerhuisjes liep ook terug. Het kampe ren bij de boer werd wel steeds populairder. De landelijke invoering van de VVV-geschenkbon in 1974 werd een succes. In het algemeen kreeg de com merciële dienstverlening in de loop der jaren steeds meer aandacht. VVV-kantoren veranderden langzamerhand in VVV-winkels. Tot ver in de jaren zeventig waren er nog veel VVV-bestuursleden die daar de nodige moeite mee hadden. Ook voor de bezoekers was het soms wennen dat voor sommige brochures of folders betaald moest worden 58 Het VW-kantoor na de nieuwbouw van het station in 1969. en de service niet alleen gratis was. Het vroeg nog heel wat uitleg van de dames van de VVV. In het kantoortje was een enorme hoeveelheid informa tie opgeslagen. Het barstte bijna uit zijn voegen van de stapels folders, brochures en magazines. Behalve voor in lichtingen en reserveringen kon je er ook kaarten krijgen voor concerten, toneelvoorstellingen enz. Bij grote pop concerten stonden de klanten soms in een lange rij voor de deur. Het aantal werkzaamheden breidde zich flink uit. De in 1960 gebouwde houten kiosk was na de nieuw bouw van het station in 1969 vervangen door een stenen aanbouw, wat al een grote vooruitgang was. Toch was de ruimte nog steeds te klein. Met grote inzet van het bestuur werd in 1992 een herinrichting tot stand gebracht. Uitbrei ding zat er helaas niet in. Het was opnieuw een verbete ring, maar ook die bood nog onvoldoende soelaas. Het was in het kantoortje bij het station woekeren met de ruimte, maar toch deden de informatrices hun werk met veel plezier. Ria Baars-Moll vervulde de functie meer dan 12 jaar. Hoofdinformatrice Hely van Ladesteijn-Allon en Janny Richters-Wieringa werkten er zelfs 25 jaar. Janny Richters en haar man hebben heel wat wandel- en puz- zeltochten voor de VVV uitgezet. Nelly Flentge-Antoons, die ook hoofdinformatrice is geweest, heeft al bijna 20 jaar ervaring. Marina Marcker-Feeke heeft in 2006 de lei ding overgenomen. VVV-ANWB Na bijna twintig jaar voorzitter te zijn geweest, nam in mei 1994 Jan van Hemert als erelid afscheid, omdat hij wethouder was geworden. Zijn voorganger Henk Wokke had dat traject ook gevolgd. Bestuurslid Roel Rieke nam de plaats van Van Hemert in. Hij begon met de organisatie van een feestje rond het 75-jarig bestaan om de VVV weer eens goed onder de aandacht te brengen.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 60