Piet Zomerdijk en echtgenote Annet Vlaar voor de boerderij aan de Heereweg 74. in die tijd woekeren met de ruimte: bollen pellen op de dors, drogen en plantgoed uitspreiden op zolder. Maar het ging- Het huis was eigenlijk door dat vertimmeren erg hokkerig geworden, we hadden twee woonkamers en zeven slaap kamers. Ome Jan Borst heeft ons met al dat verbouwen al tijd geholpen. In 1982 heeft aannemer Twisk er een nieuw dak opgezet; het lekte zo erg dat we wel 23 emmers en een teil op zolder hadden staan. Het kap- en dakhout was ver rot, de draadnagels waren verroest en er traden verzak kingen op, ja het was bar oud. Toen kon je ook duidelijk zien dat de stijlen en balken van het vierkant afkomstig waren van scheepssloop, de veilingnummers stonden er nog op. Er zitten allerlei inkepingen in en de balken heb ben een enigszins gebogen vorm: dekbalken. Toen we die kap vernieuwden, wat een stof! Met de bollen ging het wel goed. In 1974 hebben we een schuur geplaatst aan de overkant, waar we nu zitten. We hadden gladiolen, narcissen, geen hyacinten. Die gladio len da 's moeilijk, je kunt ze een jaar hebben, daarna lange tijd niet meer door ziekte in de bollen. Tegenwoordig doen we veel met zomerbloeiers en klaver viertjes. We hebben ook nog acht jaar een broeierij gehad om de bollen vervroegd in bloei te trekken. Eigenlijk ben je dan een bolbloemenkweker in plaats van een bloembol lenkweker Inmiddels ben ik nu wel zo 'n jaar of 50 aan 't werk, maar bouw nu af. Eigenlijk wil of moet ik nog een aantal ja ren doorgaan, wel afbouwend natuurlijk met herfsttijloos, waarmee ik op een stukje grond in Egmond begonnen ben, de keizerskronen natuurlijk en de scilla bifolia, eigen lijk een hobby van me. Ook mijn werk bij de plaatselijke brandweer was een hobby, dat heb ik jaren gedaan. En dan heb ik nog de kerkuilen in een nestkast in de nok 48 Bronnen: Borst, Jan Th., Stamboom van de familie Borst, het geslacht Borst, vanaf midden 16e eeuw, 1976. Gemeentearchief te Castricum, dossiers bouwaanvragen. Jaarboeken van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum. Kadaster directie Noordwest, vestiging Amsterdam-Sloter- dijk. Regionaal Archief te Alkmaar, Oud-Rechterlijk Archief, Nota rieel Archief, Bevolkingsregister enz. Zomerdijk, H., diverse akten en foto's uit het familiebezit. Zuurbier, S.P.A., gegevens uit eigen archief. nog een tijd vol te houden. van mijn schuur, al een jaar of elf. Mooij van de Heereweg en Lief ting van de Zanddijk doen er ook aan. Pracht werk, je krijgt veel contacten; ik zit in de Kerkuilenwerkgroep, een onderdeel van de Vogel werkgroep Kennemerland. In Noord-Holland zijn nu 100 broedstellen. In 2008 had ik er een torenvalk zitten met zes jongen, ook muizenjagers. Sedert 1995 woon ik hier in het nieuwe huis Heereweg 91, vlak bij mijn werk, zo als ik het altijd wilde. Onze zoon Mark en dochter Alina zijn zelfstandig en wonen in Castricum. Samen met mijn vrouw zit ten we hier best en hopen het In 1996 werd de boerderij/tuinderwoning overgenomen door Ko Bosschaart, weg- en waterbouwkundige, gehuwd met Addi Hubregtse. Beiden zijn afkomstig van Walche ren, Zeeland. Hij heeft de woning verder gerestaureerd met hergebruik van heel veel oud, nog aanwezig materiaal. De oorspron kelijke indeling met de vele kamers is daarbij geheel ge wijzigd. Bij de werkzaamheden aan de vloer op de begane grond werden onder de vloer in een laag schelpen diverse munten van omstreeks 1600 aangetroffen. Voor het huis werden leibomen en een haagbeuk geplaatst, waardoor het qua ligging ook een zekere intimiteit heeft gekregen. Piet Blom.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 50