Y~ x In 1974 werd de boerderij met het bijbehorend land ver kocht aan Jan de Ruijter en zijn vrouw Tine Zaal. Zij lieten in 1975 een algehele restauratie uitvoeren met gebruikmaking van zoveel mogelijk oude materialen en bouwmethoden uit de twintiger jaren van de vorige eeuw. Daarbij werden de twee grote raamkozijnen van het woonhuis weer vervangen door vier kleinere met luiken. De barg en de dors werden met de imposante balkencon- structie in oorspronkelijke staat gelaten. In 1978 kon een stukje grond van de buren worden ge kocht ter grootte van ca. 1 are, dat werd toegevoegd aan 'De Oude Tuin'. Deze tuin werd op advies van Eldert Kortenoever, bioloog bij het PWN, beplant met bomen en struiken die ook in het duinterrein voorkomen. Mede daardoor draagt de fraaie stolp met voorhuis bij aan het karakter van dit mooie stukje Bakkum. Heereweg 74 Aan de westzijde van de Heereweg in Bakkum, net na de bebouwing, ligt enigszins verscholen achter een haagbeuk een fraaie stolp, die dateert uit omstreeks 1800. In 1811 kocht Gerrit Gerritszoon van Velzen, arbeider van beroep, op een openbare verkoping een huis met tuin aan de Bakkummerweg, waar hij met zijn vrouw Antje Tromp ging wonen. In 1851 werd het huis verkocht aan Jan Levering, arbei der te Bakkum en daarbij werd bedongen dat Gerrit van Velzen en Antje Tromp vrije inwoning en gebruik van het perceel kregen, gedurende hun leven tot aan de dood van de langstlevende. Het huis werd omschreven als 'het inmiddels in bouwval- ligen staat bevindend huis en desselfs erf, gelegen in sectie A, nummer 247, groot 5 a 30 ca, gelegen ten noorden van de Warkamp en nummer 248, groot 15 a 70 ca, gelegen aan de Heereweg In 1870 werd het huis door Johannes (Jan) Levering, ge huwd met Marijtje van Velzen, verbouwd en vergroot, waardoor meer ruimte ontstond voor de melkveehouderij. Baccummerweg. Heereweg BaiBSsfesiaaSSiBai De situatie omstreeks 1822. De familie Zomerdijk in de zestiger jaren aan de achterzijde van de boerderij. V.l.n.r. drie Duitse gasten, Pim -, Gerda - en Herman Zomerdijk, moeder Marie Zomerdijk-Borst, Nelly -, Piet - en Gré Zomerdijk. Aan de achterzijde van de boerderij omstreeks 1910. V.l.n.r. Gerrit Levering, Engel ZnnneveldAnna Levering-Gaarthuis, Maartje Zonneveld-Levering, Kees Zonneveld en zijn vader Piet Zonneveld. De situatie in 2009 46

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 48