De trimclub Guus Paulsen, lid van TVC vanaf het eerste uur, kwam vlak na de oprichting van de nieuwe Cas- tricumse tennisvereniging met het idee om een trimgroep op te richten, zodat de leden de gelegen heid werd geboden om fit de winter door te komen. Dat idee sloeg enorm aan, want Guus verzamelde al snel een grote groep om zich heen, die trouw elke zondagochtend bij Johanna's Hof paraat stond om vervolgens te gaan trimmen of diverse rek- en strekoefeningen te gaan doen. Guus hield dat jaren vol en verzaakte nooit, weer of geen weer. In 2002 vierden tijdens een reünie bij Johanna's Hof vele leden en oud-leden het feit dat Guus de trimclub inmiddels 25 jaar leidde. De gedreven en zeer spor tieve trimtrainer werd toen flink in het zonnetje ge zet. In 2008 stopte Guus op 71-jarige leeftijd met zijn activiteiten, waarmee hij zo'n 30 jaar de condi tie van talloze TVC'-ers op peil had gehouden. Magere jaren Vanaf 2003 kwam TVC in wat moeilijker vaarwater te recht. Het ledenaantal was afgenomen tot ruim 700 en daardoor huurde de vereniging steeds minder banen van exploitant Boontje. Desondanks werden er nog wel de no dige prestaties behaald. Zo werd het eerste jongensteam kampioen in de derde klasse en greep het eerste dames team net naast de nationale districtstitel. In de zomer van 2003 ontstonden er wat problemen met de 38 eigenaar van Berg en Bal, die zich afvroeg of de tennisver eniging nog wel op zijn complex kon blijven spelen. Door deze onrust gingen er binnen TVC stemmen op om uit te kijken naar een nieuwe locatie. Martin Wilson trad aan het eind van dat jaar af als voorzitter en werd het vierde erelid van de vereniging. De algemene ledenvergadering ging op 11 april 2005 ak koord met de oprichting van de vereniging 'TVNieuw', die de opdracht kreeg om in samenwerking met de ge meente de mogelijkheden van verhuizing te onderzoeken. Dit heeft niet tot resultaat geleid, waarna de nieuwe ver eniging eind 2008 werd opgeheven. De toekomst Anno 2009 kan de conclusie worden getrokken dat TV Castricum zich goed heeft hersteld van een mindere peri ode. Er heerst onder leiding van de nieuwe voorzitter Jos Verkleij een goede sfeer binnen de vereniging, die tegen woordig ruim 600 leden telt. In de ledenvergadering van 2 februari 2009 werd een acti viteitenplan voor de komende jaren vastgesteld. De trimclub van Guus in de jaren '80. V.l.n.r. staand: Guus Paulsen, Gerard de Vlieger, Jabbe Miettinen, Sjef Pronk, Johan van Caspel, Jan Brakenhoff, Betty Kuijs, Ger van Grijswijk, Mar Lute, Otto Visser, Tonny Veenboer, Gerard Beentjes, Dini Paulsen en Peter- Paul van Emmerik: knielend: Hans Eijkman, Tineke Kaandorp, Hans Balk, Hannie Knol, Jan Brouwer, Hans Veenboer en Ruud Simons.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 40