BERG EN BAL Eigendom en beheer van het tennispark in Noord-End Na overdracht van de banen in april 1979 door de Stichting Tennispark Noord-End aan TVC, bleef de stichting juridisch eigenaar van het complex en verantwoordelijk voor de exploitatie en het beheer daarvan. Leo Verschoor pachtte de ontmoetings ruimte en runde ook het restaurant, dat hiervan deel uitmaakte. Dat bleek echter te ambitieus te zijn op gezet, want binnen een paar jaar kwam hieraan een eind. Op grond van de voorwaarden die waren verbonden aan de gemeentelijke lening, verviel het tennispark spoedig weer aan de gemeente. Midden jaren '80 heerste er binnen de tennisver eniging en de squashvereniging Reflex de nodige onrust. De gemeente kampte namelijk al ettelijke jaren met tekorten op de exploitatie van het vrij luxe opgezette sportcomplex, omdat de stichting de lasten niet meer kon dragen. Daarom wilde de ge meente opnieuw tot priva tisering overgaan. In april 1986 was de druk enigs zins van de ketel, toen het college besloot het com plex te verkopen aan Hol land Sport Exploitaties BV. De directeur van deze vennootschap was Ruud Keesman. Zoon Frank ging met zijn echtgenote Bertha het park beheren. Een tweede belangrijke wijziging in de eigendoms situatie van het tennispark vond plaats in 1992. Door het faillissement van Holland Sport Exploi taties werd de gemeente voor de tweede keer eige naar en bood het complex weer te koop aan. Met Henk Boontje, tevens eigenaar en exploitant van het tennispark 'De Voetel' in Limmen, werd over eenstemming bereikt. De vereniging ging vanaf dat moment 10 banen huren van de nieuwe eigenaar. Boontje liet binnen een paar jaar twee nieuwe ba nen aanleggen ten behoeve van de particuliere ver huur. Na diverse verbouwingen was het complex in 2000 veranderd in een multisportpark, met onder andere een klimwand, fitnesscentrum en squashbanen. Boontje gaf er de naam 'Berg en Bal' aan. Het park is vanwege zijn gunstige ligging en fraaie inrich ting zeer geliefd onder de tennisliefhebbers. Het competitieseizoen 1986-1987 bleek succesvol te zijn, want maar liefst zes teams werden kampioen. Van 21 t/m 27 juni 1987 vierde de vereniging haar 10-jarig bestaan met als slot een feestavond, die werd opgeluisterd door zangeres Imca Marina. Zowel in 1987 als 1988 vond er op initiatief van vader en zoon Keesman een uitwisseling plaats met de Groningse tennisclub 'Cream Crackers'. Eerst ging TVC met een bus vol leden op bezoek in het hoge noorden en het jaar daarop vond de ontmoeting in Castricum plaats. In 1989 vierde de TVC-bridgeclub 'de Doubletjes' haar 10-jarig bestaan. Hans Eijkman werd in dat jaar voorzitter. Hans Eijkman In 1979 kwam Hans Eijkman in Castricum wonen om bij de gemeente (Sportzaken) te gaan werken. Toen werd hij lid van de nieuwe tennisvereniging, die heel veel aan zijn inzet heeft te danken. Hij nam al snel zitting in de recrea tiecommissie en was betrokken bij het open toernooi van TVC, dat jarenlang in het najaar werd gehouden als een van de laatste evenementen in de regio. Voordat Hans voorzitter werd, zat hij ook in de wedstrijd- en technische commissie. In 1982 organiseerde Hans het eerste 'Open Veteranentoernooi' en deed dat in 2009 alweer voor de 27e keer op zijn eigen vertrouw de wijze. Hans Eijkman is negen jaar voorzitter geweest. Bij zijn afscheid in 1997 werd hij benoemd tot erelid. Kort na zijn afscheid trad Hans weer aan als lid van de technische commissie. Toen de vereniging eind 2005 zonder voorzitter kwam te zitten, toonde hij zich opnieuw bereid om ad interim twee jaar lang de club te leiden. Tegenwoordig vervult Hans de functie van vice-voorzitter en maakt deel uit van de PR-commissie. Veranderingen In het voorjaar van 1990 werd het TVC-talent Rick van Eijk verrassend Nederlands indoor-tenniskampioen bij de jongens tot en met 16 jaar. De seniorencompetitie van dat jaar leverde voor het eerste, tweede en derde gemengde team op de zondag het kampioenschap op. In augustus deed een nieuw evenement zijn intrede bij TVC. Dat was het 'Straten-wijken- toernooi', waar teams aan meededen die bestonden uit leden die bij elkaar in een straat of wijk woonden. Het toernooi was jarenlang een topper. Het derde lustrum was in 1992 een feit en ter ere daar van konden de leden op 5 april meedoen aan een fietsrally. Ook werd er een casinoavond georganiseerd. Eind maart 1993 kon de jeugd van Castricum kennisma ken met de tennissport via een grote instuif, die door de jeugdcommissie werd georganiseerd. Aan het evenement in de tennishal van de Bloemenbaan deden maar liefst 330 kinderen van 13 basisscholen mee. In hetzelfde jaar kreeg de jeugd van TVC een eigen jeugdspecial in het clubblad de 'Zetpoint'. 36 TENNIS'SQUASH SKIËN-SNOWBOARDEN KLIMMEN'GOLF'FITNESS

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 38