groei van de tennissport de gemeentebestuurders zorgen baarde. Gebleken was namelijk dat de animo op dat mo ment zo groot was, dat het aantal beschikbare banen alweer te klein was om in de behoefte te voorzien. Na afloop van de officiële plechtigheid volgde een receptie en werden er demonstratiewedstrijden gespeeld, waar de vroegere Ne derlandse kampioene Tine Zwaan ook aan meedeed. In datzelfde najaar werden voor het eerst de onderlinge clubkampioenschappen georganiseerd. De winnaars waren bij de dames Dini Paulsen, bij de heren Hans de Bont, bij de meisjes Annet Kaper en bij de jongens Michel Jonker. De eerste toernooien Het eerste team van TVC behaalde in het voorjaar van 1980 het kampioenschap en won ook zijn promotiewed strijden. In hetzelfde jaar vond er na het geslaagde kennismakings- toernooi in 1978 weer een uitwisseling met TC Bakkum plaats en dit keer gebeurde dat op de Bloemenbaan. Ook werden in 1980 de ladderwedstrijden geïntroduceerd. Sa men met drie andere verenigingen uit de omgeving werd eveneens gestart met een zondagcompetitie gedurende de winter in de tennishal, waar op hoog niveau werd ge speeld. en drie van de vier herenteams werden kampioen van hun afdeling. In de maand juni daarop werd het eerste lustrum gevierd. Voor de jeugd werden er onder andere een disco-avond en ballenspeurtocht gehouden. De ouderen konden zich in het slotweekend uitleven op een feest in 'English style' of meedoen aan een puzzeltocht per auto of fiets. Tijdens deze zeer geslaagde lustrumviering werd Harry van der Valk benoemd tot eerste erelid van de vereniging. Op de maandag na de festiviteiten startte onder leiding van Hans Eijkman het eerste Open Veteranentoernooi. In 1983 nam Pieter Vijn de voorzittershamer over van Gerrit Eveleens, die bij zijn afscheid ook het erelidmaat schap kreeg. Op 28 mei van dat jaar werd het eerste ouder- kindtoernooi gespeeld. Ook werd in juni het eerste nacht- toernooi gehouden. Voor de jeugd werd er in 1985 een nieuw toernooi geïn troduceerd onder de naam 'Koen kampioen'. Dat hield in dat de spelertjes op drie woensdagmiddagen naar de baan mochten komen om onderlinge wedstrijdjes te spe len. De beste werd uitgeroepen tot 'Koen kampioen'. De namen van de winnaars werden vermeld op een prach tige bokaal. De senioren moesten hun ogen goed open houden tijdens het 'Nachttoernooi', dat in de nacht van 7 op 8 juni 1985 ln juni 1982 werd het eerste lustrum gevierd met een feestin 'English style' In april 1981 werd het allereerste John Moentoernooi geor ganiseerd. Tijdens dit toernooi streden de kinderen van TC Bakkum en TV Castricum om de punten en de prijzen. De competitie in het jaar 1982 was voor de club alleszins geslaagd te noemen, want vijf van de zes gemengde teams Het eerste gemengd zaterdagteam dat in 1985 kampioen werd van het district Noord-Holland. V.l.n.r.: Nic Jonker, Alie Rozemeijer- Beentjes, Thea Jonker-Stuifbergen en Michel Jonker. werd gehouden. In hetzelfde jaar werd het eerste gemeng de team op de zaterdag kampioen van het district Noord- Holland. In het team speelden maar liefst drie leden uit het gezin Jonker, namelijk vader Nic, moeder Thea en zoon Michel. Alie Rozemeier completeerde het trio. Op zaterdagavond 26 oktober 1985 bracht Tom Okker een bezoek aan de Bloemenbaan om demonstratiewedstrijden te spelen. 35

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 37