De bouwpastoor Harry van der Valk, inmiddels 83 jaar oud, neemt al jaren een unieke positie in bij de Castricumse tennisverenigin gen. Hij is namelijk erelid van zowel TC Bakkum als TVC. En dat is hij niet zomaar ge worden. Nadat Harry voorzit ter was geweest van de kleine katholieke tennisvereniging ODO op Onderlangs, werd hij in 1960 bestuurslid voor de jeugd van TC Bakkum. Zijn grote organisatorische kracht kwam vooral tot uiting bij de realisatie van het tennispark aan de Vinkebaan, waar hij de rol van 'bouwpastoor' op zich nam. Harry nam ook zitting in het bestuur van de Stichting Tennispark Vinke baan. Toen de wachtlijst in Bakkum in 1976 was opgelo pen tot 600, riep Harry de wachtlijstleden op tot een vergadering en stelde hen voor om in eigen beheer een nieuw park te realiseren. Daarbij was hij bereid een adviserende taak op zich te nemen, maar het liep anders. Harry van der Valk werd vanwege zijn grote ervaring al snel een van de trekkers bij de aanleg van het complex in Noord-End. Hij werd bijgestaan door secretaris Jaap Scholte, die dagelijks 'op de werk- Luchtfoto van de aanleg van het nieuwe tenniscom- plex in Noord-End. vloer' aanwezig was. Ook werd Harry voorzitter van de Stichting Tennispark Noord-End, waardoor hij zijn werkzaamhe den bij TC Bakkum aan het stichtings bestuur moest over dragen. Dat werd hem toen door de Bakkumleden niet in dank afgenomen, zoals blijkt uit zijn memoires in het ju bileumnummer van TVC uit 2002. Nie mand zal hem dat nu nog kwalijk nemen, want Harry wordt nog steeds door ve len geprezen om zijn grote verdiensten Gerrit Eveleens, eerste voorzitter voor het tennisge- van TVC, bedankt bouwpastoor beuren in Bakkum Harry van der Valk rechtsvoor zijn en Castricum. bewezen diensten. TVC ging meteen deelnemen aan de zomercompetitie met 17 seniorenteams en drie jeugdteams. Paul Warren werd de eerste selectietrainer en kreeg daarbij assistentie van zijn echtgenote Lia en van Arthur Hoorn. Op 1 september 1979 werd het tennispark 'Bloemenbaan' officieel geopend door burgemeester Gmelich Meijling. De eerste burger van Castricum zei daarbij dat de enorme

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 36