(1961)' MPIr TC BAKKUM De parkbeheerder Hans Gielink loopt inmiddels als onderhoudsman al 28 jaar rond op het park van TC Bakkum. In 1981 volgde Hans zijn oom Gé Bouwhuis op als grounds man van de tennis club. Daarvoor had hij al enige ervaring opgedaan, want sinds 1977 hielp hij met het speelklaar maken van de banen. Langzamer hand werd zijn taken pakket steeds verder uitgebreid en kreeg hij ook meer verantwoor delijkheden. Het was dan ook een logisch gevolg dat Hans per 1 oktober 1989 officieel werd aangesteld als full-time parkbeheer der. Vanaf dat moment was hij verantwoordelijk voor het gehele dagelijks beheer van het complex, inclusief het clubhuis en de kantine. Hij maakte zich in al die jaren erg geliefd onder het tennispu- bliek, maar soms ook berucht. De parkbeheerder is er namelijk erg op gesteld dat de leden zich aan de regels houden en als dat niet het geval is, wil hij nog wel eens uit zijn slof schieten. Een welkome bijkomstigheid voor de club is dat Hans koken als hobby heeft en de leden zodoende al heel wat keren van zijn smakelijke gerechten hebben kunnen genieten. Hans Gielink werd in april 2006 door de vereniging flink in het zonnetje gezet bij het vieren van zijn 25-jarig jubileum. Op de vraag wanneer het volgende feest van de vereni ging zou zijn, antwoordde de nu 52-jarige beheer der: "Dat zal wel vanwege mijn afscheid zijn! Onder voorzitterschap van mevrouw Tonny Hendriks stond de vereniging in hetzelfde jaar stil bij het 75-ja- rig bestaan. Er verscheen een fraaie huis-aan-huis krant en zoals gebruikelijk werd het jubileum uitgebreid ge vierd. De voorzitster stelde in de feestkrant dat de club ondanks de respectabele leeftijd van 75 jaar nog heel dynamisch en springlevend was, die goed gedijde dank zij de vele tientallen vrijwil ligers. Na zo'n 30 jaar werd het ook tijd om alle gravelbanen te renoveren. Dat vond plaats in 2001, waarbij de banen van een nieuwe lavalaag en een toplaag werden voorzien. Bij de gemeente vroeg de club vergunning aan voor het plaat sen van een lichtinstallatie op de vier banen, die grenzen aan de tuinen van de woningen aan de Sifriedstraat. Uiter- 32 aard waren de bewoners van de betrokken huizen daar niet blij mee en tekenden bezwaar aan. Dit leidde tot een lange juridische procedure. Pas in 2003 kon na een voor de club positieve uitspraak van de rechter opdracht worden gege ven voor de plaatsing van de lichtinstallatie op de banen 6 t/m 9. Deze installatie werd in augustus van dat jaar of ficieel in gebruik genomen. In hetzelfde jaar promoveerde het eerste team van TC Bakkum naar de eerste klasse van de zondagcompetitie. Een jaar later maakte een grote toeloop van nieuwe leden de instelling van een wachtlijst opnieuw noodzakelijk. De club had op dat moment ruim 1000 leden. De afgelopen vijf jaren Ook in 2005 was er nog steeds een wachtlijst, die echter aan het eind van het jaar voor wat betreft de seniorleden kon worden opgeheven. De wachtlijst voor de jeugd werd weliswaar korter, maar moest worden gehandhaafd. Het eerste team van de zondagcompetitie promoveerde op nieuw naar de eerste klasse, nadat het daaruit in 2004 was gedegradeerd. Het jaar 2006 was alweer het tachtigste verenigingsjaar van TC Bakkum. In de algemene ledenvergadering werd Dick van der Horst postuum benoemd tot erelid. Het maxi mum aantal leden werd voor dat jaar bepaald op 1030, waarvan 780 senioren en 250 junioren. Het Biesterbos/Dutch Junior Open (voormalig Van Keek- entoemooi) beleefde in hetzelfde jaar zijn 50e editie en het Bakkum Dubbeltoernooi werd voor de 20e keer gehouden. Twee leden vierden hun 25-jarig jubileum. Dat waren park beheerder Hans Gielink en hoofdtrainer Geert Koeman. De trainer Een 83 jaar oude vereniging heeft naast veel leden ook een groot aantal trainers gekend. Het voert te ver om deze allemaal te noemen. Voor één man dient echter een uitzondering te worden gemaakt. Het is immers uniek als je al 28 jaar met zoveel plezier die taak bij een en dezelfde tennisclub uit oefent. We hebben het dan over hoofdtrainer Geert Koeman BHK. Na het CIOS en het behalen van de officiële licentie als A- trainer veroverde Geert zich in de winter van 1981-1982 een plaats in het trainersteam van TC Bakkum. Zijn aanstelling was voor het bestuur geen punt van discussie, want de club ken de hem al jaren als getalenteerd tennisser en gedreven competi tiespeler. Zo gedreven bleek hij ook als trainer. Geert bekwaam de zich spoedig verder op het vakgebied van tennisleraar en behaalde ook de B- en

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 34