jeugdtennis bij TC Bakkum was. Het toernooi zou in de loop der jaren uitgroeien van een regionaal toernooi tot een tennisevenement met internatio nale bekendheid. Niet alleen de sterke bezetting, maar vooral ook de gezellige sfeer waren daar de bet aan. als Martin Verkerk, Sebastian Grosjean, Raemon Sluiter, Sjeng Schalken en Dianara Safina behoor den ooit tot het deelnemersveld van het sterke jeugdtoernooi. Raemon Sluiter verrichtte in 2008, samen met John van Lottum, een spetterende opening van de 52e edi tie van het Biesterbos Open, door het publiek een zeer vermakelijke demonstratiewedstrijd voor te schotelen. Tijdens het woordje vooraf merkte Sluiter op: "Toen ik hier het clubhuis weer binnenkwam, zag ik meteen het verschil met een paar jaar geleden: de flipperkast was verdwenen! In 1986 werd het eerste 'Bakkum Dubbel- toernooi' georganiseerd. Inmiddels staat dit toernooi, dat altijd eind juli wordt gehouden en ruim een week duurt, bekend als een van de gezelligste toernooien in de regio. De or ganisatie had nooit problemen om de bezet ting in te vullen. Integendeel, ver voor de sluitingsdatum werd het maximale aantal in schrijvingen bereikt en moesten diverse late inschrijvers teleurgesteld worden. De organisatie van het toernooi was vanaf de start in handen van zo'n 10 a 15 jonge, enthousiaste le den van TC Bakkum. Het principe daarbij is altijd geweest: 'Voor de jeugd, door de jeugd'. Qua grootte was het 'Van Keeken' jarenlang het tweede jeugdtennistoernooi van Nederland. Later groeide het uit tot een van de belangrijkste inter nationale toernooien tot en met 18 jaar. Daarvoor schreven rond de 200 deelnemers uit 35 verschil lende landen over de hele wereld zich jaarlijks in. Naast de organisatie van het toernooi was het daarom altijd weer een hele klus om de deelnemers onder dak te brengen. Dat gebeurde voor een groot deel bij gastouders in Castricum en omgeving. Voor de 30e editie van het toernooi in 1986 werd in het programmaboekje alle informatie in zowel het Nederlands als het Engels gegeven. Toen werd al geconstateerd dat het toernooi niet haalbaar zou zijn zonder sponsoring. In die tijd werd de naam van de hoofdsponsor al aan het toernooi verbonden en was de officiële benaming bijvoorbeeld 'W.E. van Keekentoernooi-Coca-Cola Internationale jeugdtenniskampioenschappen van Nederland'. In 2000 werd de Biesterbos Groep voor het eerst hoofdsponsor en bleef dat tot aan de dag van van daag. Het toernooi heet sinds 2007 het 'Biesterbos Open'. Naast de hoofdsponsor mag de club zich tegenwoordig voor dit toernooi verheugen op de steun van ruim dertig subsponsors. In het verleden hebben diverse latere toppers hun opwachting gemaakt op de banen van TC Bakkum. Daartoe behoorden Grand Slam-winnaars als Ri chard Krajicek en Gustavo Kuerten. Ook spelers Naast deze twee open toernooien beleefden de leden ook veel tennisplezier aan de jaarlijks terugkerende onderlinge toernooien als het openingstoernooi, het ouder-kindtoernooi en de clubkampioenschappen. Tot slot is er een aantal gezelligheidstoernooien, waaraan door tennissers van Castricum, Akersloot, Bakkum en Limmen kan worden deelgenomen en die wisselend op de betrokken parken in september worden gehouden. Voor de jeugd is dat het 'ABCL- toernooi' en voor de senioren heeft het de naam 'CALB-toernooi' gekregen. De club kende ook jarenlang een aantal vaste eve nementen die veel hebben bijgedragen aan het clubgevoel en de prima sfeer binnen de vereniging. Zo werden er vaak bridge- en klaverjasavonden Altijd volop belangstelling voor het Van Keekentoernooi, dat uitgroeide tot een tennisevenement met internationale bekendheid. Een jeugdige Sjeng Schalken was in 1990 een van de winnaars van het 'Van Keeken'In 2009 kwam hij terug voor de opening van het 'Biesterbos Open' 30

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 32