merkte: "Zulke rustige buren krijgen we nooit meer... Op 4 mei 1970 werd de 'Stichting Tennispark Vinkebaan' opgericht. Job Joosse werd hiervan voorzitter. De ge meente stelde de grond beschikbaar voor een symbolisch bedrag. De stichting droeg zorg voor de aanleg van de ba nen en de bouw van het clubhuis. De financiering van het complex kwam uiteindelijk rond door giften en acties van de leden zelf. Vanaf dat tijdstip beheert de stichting het complex en verhuurt de banen aan de tennisclub. Het park werd in een L-vorm aangelegd, met in de ene poot vier en in de andere vijf banen. Harry van der Valk was inmiddels clubvoorzitter geworden en nam ook de rol van 'bouwpas toor' op zich. Onder zijn stuwende leiding werd er door een grote groep vrijwilligers keihard gewerkt aan de bouw van een clubhuis. Voor de inrichting daarvan richtten de leden een fonds op. Op 1 augustus 1970 nam de club vier nieuwe banen op 'Tennispark Vinkebaan' in gebruik. Weer was er sprake van een sterke ledengroei: 542. Ook de wachtlijst telde nog eens 204 personen. Het clubhuis werd op 20 november van dat jaar geopend door burgemeester Van Boxtel door het onthullen van een nieuwe clubvlag. Het was een van de hoogtepunten van de tweedaagse feestviering, die begon met een receptie en eindigde met een feest voor eigen leden. Omdat er slechts vier banen beschikbaar waren, werd in het seizoen 1970-1971 ook nog gespeeld op de oude ba nen op Onderlangs, die nog niet in gebruik waren geno men voor de uitbreiding van de begraafplaats. Met ingang van 24 juli 1971 werden de andere vijf nieuwe banen aan de Vinkebaan opgeleverd. Dat was ook hard nodig, want het ledenaantal bedroeg inmiddels 751. De wachtlijst kon door deze uitbreiding worden ingekort tot 168 personen. Jubilea en renovaties In 1976 vierde de vereniging haar 50-jarig bestaan. In het jubileumnummer kwamen verschillende leden van het eerste uur aan het woord. Meermalen werd benadrukt dat TC Bakkum, in tegenstelling tot vele andere clubs, niet was ontstaan in elitekringen en dat kameraadschap altijd voorop stond. De jubileumcommissie organiseerde een geslaagde feestweek voor jong en oud. In het gouden jaar zorgde het eerste competitieteam voor een bijzonder passend jubileumgeschenk: het promoveer de naar de overgangsklasse A, die nog nooit door een Bak- kums team was bereikt. De club had toen 775 leden. Op de wachtlijst stonden maar liefst 385 mensen genoteerd en daar kwamen er binnen een jaar nog eens ruim 200 bij. Daarom werd gedacht aan een uitbreiding van het park. Een initiatief van een aantal wachtlijstleden en het stich tingsbestuur resulteerde echter in de oprichting van 'Ten nisvereniging Castricum' (TVC). Aangezien er steeds meer behoefte kwam aan het spelen in de avonduren, werd opnieuw de mogelijkheid onder zocht om verlichting aan te brengen. Deze werd rond 1980 gerealiseerd op de vijf banen langs de Vinkebaan. Begin 1984 kwam TC Bakkum met een ambitieus plan om het wedstrijdtennis binnen de eigen vereniging op een ho ger niveau te brengen. Om financiële middelen daarvoor Doorkijkje op de nieuwe locatie aan de Vinkebaan, begin jaren '70. Op de achtergrond zijn de woningen aan de Mient en de spits van de oude dorpskerk zichtbaar. Het eerste competitieteam promoveerde in het gouden jaar naar de overgangsklasse A. V.l.n.r.: Ronald van der Horst, Ellen Bakker, Carla Kroone, Hans Moor en Onno Noordergraaf. te verwerven, vormde een sponsorcommissie met toestem ming van het bestuur een sponsorgroep, die aanvankelijk bestond uit acht plaatselijke ondernemers. De gelden uit de sponsorpool dienden te worden gebruikt voor verbete ring van trainingsfaciliteiten, zoals extra baan- en trainers uren. In geen geval mochten er spelers worden betaald of gekocht. Daarnaast werd het eerste team voor tenniskle- ding en materiaal reeds gesponsord door een landelijke fabrikant. De toernooien en evenementen In 1956 werd voor de eerste keer een open jeugd- toernooi georganiseerd. Het kreeg de naam 'Van Keekentoernooi' als hommage aan de in 1953 over leden erevoorzitter, die een groot stimulator van het 29

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 31