breed worden gehandhaafd. De 16 aanwezige volkstuinen moesten echter voor het complex wijken. Bij besluit van de gemeenteraad van 13 december 1955 werd de verhuur van de banen aan TC Bakkum bekrachtigd. Toen het tennispark in 1956 door burgemeester Smeets werd geopend, was de vierde baan inderdaad een feit en maakten twee verenigingen gebruik van de faciliteiten van het clubhuis. TC Bakkum bouwde een vriendschappelijke relatie op met Harry van der Valk, die voorzitter van ODO was. De katholieke club leed overigens een kwijnend be staan en ging na opheffing in 1960 op in TC Bakkum, waarvoor zelfs de toestemming van de bisschop nodig was. Harry van der Valk werd daarop bestuurslid voor de jeugd. De club telde op dat moment ruim 200 leden. Naast tennis werden de banen in de zestiger jaren 's win ters ook als ijsbaan gebruikt. De initiatiefnemer hiertoe was Dick Molenkamp, die zelf bij TC Bakkum speelde. Hij kwam op het idee om bij voldoende vorst een dunne laag water op de banen te spuiten, waardoor je er al snel op kon schaatsen. Aangezien er gebruik kon worden ge maakt van het clubhuis, was het complex met gehuurde verlichting en muziekinstallatie snel omgetoverd in een knusse ijsbaan. TENNISCLUB „BAKKIJM" De talenten TC Bakkum heeft in de loop der jaren tal van prominenten voortgebracht in de tennissport. Het jeugdlid, dat later echt de top bereikte en mooie resultaten behaalde tijdens nationale en interna tionale wedstrijden en toernooien, is Tine Zwaan (1947), die op 14-jarige leeftijd bij de vereniging begon met tennissen. Bij de Nederlandse kampi oenschappen van 1967 won Tine met Judith Salomé de finale van de damesdubbel. Ook werd zij natio naal kampioene bij de damesenkel in 1976. Verder deed Tine mee aan verschillende bui tenlandse toernooien en behaalde daar ook menig verdienstelijk resultaat. Vanaf 1989 speelde zij nog voor TV Cas- tricum en werd in dat jaar Nederlands kam pioene bij de vetera nen. TC Bakkum bracht nog meer talentvolle jeugdspelers voort, die het redelijk ver schopten. Hiervan moet absoluut Lisanne Balk (1987) worden genoemd. Zij werd lid van Bakkum op zevenjarige leeftijd, won verschillende na tionale en internatio nale jeugdtoernooien in zowel de enkel als dubbel en werd kam pioene van Nederland in de categorie tot en met 18 jaar. Bij de volwas senen bereikte Lisanne een aantal halve finales en een finale op hoog niveau. Eind 1967 maakte de gemeente bekend dat het tennispark Onderlangs binnen afzienbare tijd zou moeten verdwij nen in verband met de noodzakelijke uitbreiding van de begraafplaats. De tennisclub pleitte voor een nieuw ten nispark en de vergroting van het aantal banen. Het leden aantal bedroeg toen 270. Tussen de gemeente en de club werd overeenstemming bereikt over de aanleg van acht banen op een terrein aan de Vinkebaan. Met spijt werd Onderlangs na 15 jaar verlaten, want zoals Joosse toen op- "iennisUefltelflters l>eee<fteni uu> sporl eek ij den s uu) i'ncu n lie Op het prachtig gelegen tennispark, nabij het station, bestaat voor pensiongasten gelegenheid één baan te huren op alle werkdagen (behalve des zaterdags) tussen 8 en 5 uur. Kosten f 2.50 per baan per uur. Verdere inlichtingen bij het clubhuis. Advertentie uit de Hotel- en pensiongids van de VW uit 1957. Met spijt werd het fraaie complex op Onderlangs na 15 jaar verlaten. Tine Zwaan na het behalen van de Nederlandse titel in het damesdubbel in 1967.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 30