Voorzitter Van Keeken bracht een uitgebreid verslag bij de herdenking van het 25-jarig bestaan, waarin hij met name zijn medebestuurslid Martens bedankte voor zijn zuinig beheer van de kas. De voorzitter deelde ook met spijt mee dat het niet gelukt was om na de oorlog opnieuw over een enthousiaste, goed spelende jeugdgroep te beschikken. In juni 1952 bejubelde de club twee kampioenen: het eer ste en het derde team. In dat seizoen trad Van Keeken af, die ruim een kwart eeuw TC Bakkum op voortreffelijke wijze had geleid. Hij werd opgevolgd door Wim Martens, die tot dat moment penningmeester was geweest. De oud-voorzitter overleed slechts een jaar later op 67-ja- rige leeftijd. Dit ging zeker niet onopgemerkt aan onze dorpsbewoners voorbij. In het Nieuwsblad voor Castri- cum van zaterdag 12 september 1953 werd namelijk maar liefst driekwart van de voorpagina gewijd aan de dood van deze pionier van de plaatselijke tennissport, die daarnaast nog diverse andere belangrijke maatschappelijke functies had vervuld. Hij was onder andere medeoprichter van de afdeling Castricum-Limmen-Uitgeest van het Neder landse Rode Kruis en secretaris van deze afdeling tot aan zijn dood. Hij werd daarvoor door het Rode Kruis onder scheiden. Ook was Van Keeken instructeur en bondsge- delegeerde van de landelijke tennisbond, medeoprichter en secretaris van de plaatselijke afdeling van het Wilhel- minafonds en bestuurslid van de scoutinggroep 'Die Bo- geheimers'. Voor met name zijn verdiensten voor de ten- nisjeugd ontving Van Keeken meerdere onderscheidingen van het bestuur van het District Noord-Holland Noord. Hoewel er begin jaren vijftig weinig gebruik meer werd gemaakt van de begraafplaats op Duin en Bosch, werd Wilhelm van Keeken daar als laatste personeelslid begra ven volgens zijn uitdrukkelijke wens op zijn sterfbed. De ereleden 1951 Wilhelm van Keeken (ere-voorzitter) 1951 Wim Martens sr. 1959 Theo Immink 1960 Joop Martens 1964 Wim Zaal 1978 Harry van der Valk 1978 Co Veltman 1988 Job Joosse sr. 1994 Gé Bouwhuis 2006 Dick van der Horst Verhuizingen In het midden van de jaren vijftig kondigde de directie van Duin en Bosch aan dat de tennisbaan moest verdwijnen. Het ziekenhuis had de grond nodig voor de bouw van een paviljoen, dat de naam Westlinge A' kreeg. Omdat de club toen al veel niet-personeelsleden telde, was het logisch dat er contact opgenomen werd met de gemeente. Een com missie van drie heren, bestaande uit Wim Martens, Job Joosse en Theo Immink, toog namens TC Bakkum naar de burgemeester om te pleiten voor een nieuwe locatie. Die werd gevonden naast de begraafplaats Onderlangs. Een bijzondere idyllische plaats, beschut tussen de Papenberg en hoge bomen. De commissie legde aan het gemeentebestuur een plan voor, dat voorzag in een tennispark met drie banen. Wet houder Veldt deelde daarop mee dat de gemeente de aan leg van een complex met zelfs vier banen zou steunen. Toen opheldering werd gevraagd over de vierde baan, verklaarde de wethouder dat deze bestemd was voor de inmiddels opgerichte katholieke tennisclub ODO ('Oefe ning doet overwinnen'). Over de kosten was het nodige te doen. TC Bakkum kon in feite niet meer aan jaarhuur betalen dan 200,- per baan, maar de gemeente vroeg duizend gulden per baan meer, waarvan de club steil achterover sloeg. Door de contri butie te verhogen van 11,50 per jaar tot 25,- en zelf het kleine onderhoud te gaan doen, werd de totale huur prijs vastgesteld op een haalbaar bedrag van 2300,-. De vereniging had daarvoor volgens voordracht van burge meester en wethouders van 2 december 1955 het leden aantal moeten opvoeren tot 150. Tussen de tennisbanen en de begraafplaats zou een beplantingsstrook van 30 meter 27 Ere-voorzitter Van Keeken in de door hem ontworpen tweepersoons scheidsrechterstoel. Het nieuwe tennispark van TC Bakkum naast de begraafplaats Onderlangs

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 29