Castricum en Bakkum in het nieuws Berichten uit de Alkmaarsche Courant in het jaar 1930 Brvoihng op 1 januari, gemeente. Het aanta! inwoners der gemeente bedroeg op 1 tanuari !929 5339 Het vermeerderde dcor' geboorte met 124 en door vestiging met 514 Met verminderde door sterfte 90 en door vertTelr met 384 Het getal inwoners op 1 fahaari van dit jaar bedroeg derhalve 5404. V'ogelschiettn. Op het terrein achter het café van den heer Borst te Bakkum had gisteren voor de lief hebbers wederom een wedstrijd plaats in het vogelschieten. Door twee ploegen, te zamen een 30-tal deelnemers werd geschoten, waar van de uitslag is als volgt: le groep. Ie vogel; romp P. Koelwijn Sr te Bakkum, kop P. Beentjes te Bakkum, staart P. Nulkens te Noordwijkerhout eveneens de beide vleugels door denzelfden schutter; vlag H. v. d- Berg te Noordwijkerhout. 2e vogelromp W. de Ba» te Haarlemmer meer; kop Klinkenbergt te Noordwijkerhout, staart P. Koelewijn Sr. te Bakkum, vleugel Klinkenberg te Noordwijkerhout, vleugel en vag P- Koelewijn Sr. te Bakkum 3e vogel romp A Brakenhoff te Cakrï- Zaierdag vierde het echtpaar Wulp De Munntk alhier zijn gouden bruiloft. Het echtpaar dat nog zeer kras is, werdi Zater dagochtend door een der buren afgehaald per auto en gebracht naar de kerk, waar de dag werd ingezet met een Heilige Mis uit dank- i:-arbeid. Inmiddels hadden buren en vrienden ge zorgd voor een passende doch sobere ver siering, terwijl men aan den duinkant, waar de oudjes wonen met hun eenige dochter, overal de vaderlandsche driekleur had uit gestoken. Door een burencommissie was in de laatste weken bij de bewoners van de" duinkant een collecte gehouden ten einde het echtpaar dat het niet al te breed heeft, een prettiger dag te bezorgen. Allewege kwamen gelden bin nen, waartoe zelfs medewerkte Jhr, Oevers, thans vertoevende op het jachthuis in Gevers duin, de zoon van Jhr. Gevers, wiens jacht opziener Wulp jaren is geweest. Tegen 4 uur kwam de fanfare van het r.-k. jongenspatronaat het echtpaar een serenade brengen, terwijl in den loop van den dag vele inwoners van hun belangstelling deden blijken. Men heeft oude Freek, zooals hij m de wandeling alhier genoemd wordt, met zijn vrouw een onvergetelijken lag bezorgd Zaterdagavond overleed alhier in den ouderdom van bijna SO jaar de heer C. Bak ker, beter bekend onder den naam van „Ouwe Kees", die tot 1 Februari in dienst was als bode ten raadhuize. Met bode Bakker is niet alleen een braai en gedienstig mensch heen gegaan, maar een ambtenaar van den ouden stijl, die Castricum heeft zien groeien van klein dorpje van 900 inwoners tot een vooruitstrevende plaats. Aan vankelijk was hij in dienst als gemeenteveldj wachter uit welke functie hij 1 Januari 1911 ontslag verkreeg en toen als bode zijn dienst voorzette. Na ruim 40 dienstjaren verliet hij eerst kort den dienst en hij heeft niet vee: van zijn rust kunnen genieten. Hij ruste in vrede. Brand te Bakkum Betreffende de gistermorgen geconstateer de brand van de boerderij van R. Duijn ver nemen wij nader. Tegen acht uur ,toen de veehouder en zijr knecht waren binden geroepen voor koffie ontdekte de vrouw die even buiten was geweest den brand die op eenige meters var de behuizing in de. veestalling was ontstaan In een minimum van tijd sneed de man eer 25-tal koeien van hun touwen los, welke dar ook nog konden worden gered Eenige pinker die ook needs los gesneden waren konder niet meer naar buiten worden gehaald, even min de paarden die vlak bij de staldeurer stonden. Zoo hevig reep het vuur om zich heen, aangewakkerd door den zeer sterker wind. Hêt rieten dak schoof als een kaarten huis in elkaar en van redden was toen geer sprake meer. Doordat de-wind van het woon huis af en dit aan den kant van den stal niei met riet was gedekt, betgeen aan de ander< zijde wel 't geval was, is dit behouden kunner blijven. De brand heeft zoo hevig om ziel gegrepen dat een buurman, die op den Bak turner weg reed en even te voren nog eenigt geleende lijnkoeken had teruggebracht, toer En bij den brand was alles al in elkaar ge schoven vond. De gemeente-secretaris dif toevallig vroeg ter secretarie aanwezig war en telefonisch werd gewaarschuwd verwittig de de brandweer te Castricum die direct d( motorspuit achter een auto liet haken en bin nen zeer korten tijd was deze op het terrein van den brand, maar aan behouden was niei meer te denken. Echter heeft de spuit nog tol 1 uur water gegeven met twee slangen om het hooi te blusschen. Tegen vier uur kot de brandweer echter inrukken. Het was eer zielig gezicht zooveel verbrande dieren te zien liggen. Deze werden door gemeentewer ken in den namiddag in een kuil geborgen. Alles was verzekerd. Zie vervolg op pagina

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 16