Jeanne Groentjes-Vleugel Niek. Kaan gemeentehuis van Limmen, dit alles in afwachting van de 'vernieuwbouw' van het raadhuis. 1 De Stichting Omroep Castricum begint met te levisie-uitzendingen. Onder de naam C-TV zijn nieuwsberichten te zien. 16 Michel Mooij, biologisch melkveehouder, Bertho Janssen en Marth Rosendaal van de stichting Tuin van Rommel en Jos Teeuwisse voormalig directeur van Landschap Noord-Holland, krijgen een 'Duur zame opsteker' vanwege hun bijzondere verdien sten op het gebied van duurzaamheid en milieu. 20 Gezinshuis voor verstandelijk gehandicapten 'Het Kronendak' aan de Alkmaarderstraatweg wordt ge opend. Verschillende acties hebben de realisering van dit huis mede mogelijk gemaakt. 25 Oud-voorzitter van FC Castricum Peter van Splun- ter wordt benoemd tot erelid. Oktober 6 Pauline van Vliet heeft een film gemaakt over de geschiedenis van Johanna's Hof ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Alle medewerkers worden voor een eerste vertoning uitgenodigd. 18 De Castricumse Reddingsbrigade viert het 60-jarig bestaan met een open dag en een receptie in het ver nieuwde winterverblijf bij sportpark Wouterland. 20 Tot gemeentesecretaris is benoemd mevrouw mr. C.A. Peters, griffier van Provinciale Staten van Noord-Holland. 21 Wim Emmens, de echtgenoot van burgemeester A. Emmens-Knol, is overleden. 31 De Koninklijke Marinierskapel geeft een concert in de Pancratiuskerk. De opbrengst is bestemd voor een replica van een kunstwerk dat vroeger de gevel van de basisschool De Kandelaar sierde. November 1 Landschap Noord-Holland heeft het oude raadhuis verlaten. Het gebouw is te koop. 2 Wethouder Ber Hes onthult het logo van peuter speelzaal 'De Springplank', na de fusie met 'Dik- kertje Dap'. 13 De scheidende voorzitter van de Castricumse Rug byclub, Martin Kat, wordt tot erelid benoemd. Zijn opvolger is Niek Valk. 14 Feestelijke bijeenkomst voor 350 vrijwilligers in theater 'De Dansende Duinen'. 20 Stengs herdenkt het 70-jarig bestaan van zijn groen tewinkel. 20 Ernst Mooij overhandigt zijn nieuwe boek 'Het Castricumse landschap een geschiedenisboek' aan burgemeester A. Emmens-Knol. 28 Siem Scheerman, bekend van de vroegere Anita-bar in de Torenstraat, is overleden. December 9 Marco Meerdink vertrekt als bestuursvoorzitter van GGZ Dijk en Duin. Zijn opvolger is Hans de Veen. 11 Modezaak Esclusivo in de Burgemeester Mooij straat is voor de derde keer in vijf weken overvallen. 15 Ter gelegenheid van Nationale Naturalisatiedag worden 28 nieuwe Nederlanders op het gemeente huis ontvangen. 20 Nog meer Schotse Hooglanderkoeien worden los gelaten in de duinen. Er zijn honderden meters ras terwerk geplaatst. 24 De winter-kunstroute is door wethouder John Hom mes geopend. Op verschillende plaatsen in Castri cum en Heiloo zijn exposities te zien. 28 Onderwijzer Hans Groot neemt na 28 jaar afscheid van de Paulusschool. Hij wordt directeur van de Binnenmeerschool in Uitgeest. 6 Het Groot Castricums Dictee, opgesteld door oud leraar Han Peusken, wordt voorgelezen door kin derboekenschrijver Sjoerd Kuyper. 7 De gemeenteraad besluit in meerderheid het slaap- verbod op het strand te heroverwegen. 13 De bloembakken op de Soomerwegh, die jarenlang als wegversmalling dienst deden, zijn verwijderd. 112

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 114