Kroniek 2008 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22754 inwoners. Op 1 januari 2007 waren er 22920 inwoners, zodat het aantal met 166 is verminderd. 2 Wijnand Veldman, oud loco-secretaris en voorlich ter van de gemeente Castricum, is overleden. 4 Brand verwoest een woning aan de Goudenregen laan. 5 Nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente in Aker sloot. De heer Hans Rook mag namens de Stichting Castricum Helpt Muttathara de gemeentelijke waar- deringsspeld en oorkonde in ontvangst nemen. 5 Galaconcert van muziekvereniging Emergo ter ge legenheid van het honderdjarig bestaan in 2008. 6 Het duingebied wordt overspoeld door vogelaars op zoek naar de zeldzame kortteenleeuwerik. 6 Bij de sportverkiezingen worden tot sportkampioen 2007 uitgeroepen: Sven Jonker (rolstoeltennis), Bo Wullems (zwemmen), Hilda Kibet (lange afstand hardlopen) en Rutger Smith (discuswerpen en ko gelstoten). De Castricumse Rugbyploeg krijgt de onderscheiding als sportploeg van het jaar. Ralph Tuijn is een bijzondere prijs toegekend vanwege zijn grote prestaties als oceaanroeier. 11 Drogisterij Vaalburg aan de Pernéstraat wordt na zeventig jaar gesloten. 20 Een verdubbeling van het aantal deelnemers bij het tweede sociaal carnaval in een grote tent op de Brink inspireert het bestuur om alweer plannen te maken voor het volgende jaar. 25 Martin ten Blanken, directeur van het PWN, pre senteert zes nieuwe wandelroutes in het Noord- Hollands Duinreservaat. Februari 2 Schitterend opgebouwde wagens van de carnavals vereniging trekken door Pieperduin. Pieter Kooi man is onderscheiden met de Luie Bul. 5 Oud-huisarts F.J.A.J. Spuls is overleden. 6 Uit een gezondheidsonderzoek van de GGD Noord- Kennemerland blijkt dat 44% van de Castricum- mers aangeeft dat de slaap wordt verstoord door vliegtuigen. 110 14 Frans Duffhues volgt Piet Blom op als voorzitter van de Werkgroep Oud-Castricum. 20 Gemeentesecretaris Leo 't Hart legt zijn taken neer. 24 Geestelijk verzorger Jan Tulp neemt afscheid van Dijk en Duin. Zijn opvolgster is Angelique Rijlaarsdam. 29 Een oude luiklok wordt uit de R.-K. Sint-Pancra- tiuskerk gehaald en vervangen door een uit Den Bosch afkomstige, uit 1948 daterende klok, die de Sint-Jacob wordt genoemd. Maart 4 Presentatie van de plannen voor het Kuituurhuis. Inwoners worden uitgenodigd een passende naam voor het nieuwe centrum te bedenken. 4 Door burgemeester en wethouders is een register van beschermde, gemeentelijke monumenten vast gesteld. 8 Opening van een tweedaagse Culturele Manifesta tie in sporthal De Bloemen door burgemeester me vrouw A. Emmens-Knol. 15 Theodorus 'Dick' Baltus overleden. Hij was onder meer vele jaren voorzitter van Toonbeeld. 19 Er is een intentieverklaring getekend voor een fusie tussen de woningcorporaties Kennemer Wonen en De Wonerij. Het hoofdkantoor komt in Alkmaar. 28 Drukkerij Tipos, opgericht in 1986 en een gedeel telijke voortzetting van Handelsdrukkerij Boesen kool, gaat samen met Drukkerij Ter Burg en vestigt zich in Alkmaar. 31 De gemeente en het Rode Kruis Castricum organi seren een thema-avond over klimaatverandering: 'Castricum in zee April 4 Woonvoorziening De Weid aan de Walstro herdenkt het 25-jarig bestaan. 12 De Vogelwerkgroep Castricum viert het 50-jarig be staan met o.a. een fototentoonstelling en een diapre sentatie in bezoekerscentrum De Hoep. De nieuwe naam voor de organisatie wordt 'Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland' 21 Een bezoek aan Balatonfüred stond in het teken van het 20-jarig bestaan van de stedenband. Er is een nieuwe samenwerkingsovereenkomst aangegaan.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 112