BEHANDELING VAN DE GEMEENTE- BEGRCOTING TE CASTftlCUM. Algemcene beschouwingen doc>T de heer en Aukes, de Vries, de N'tjs en Hel- linga. Beantwoording dcor den voor zitter. Een fonds voor reserve-doeleinden ge vormd met een grondbedrag van 6000. Het salaris van de wethouders voor ieder op 400 gesteld. Hel presentiegeld voor de raadsleden op 5 per lid, per zitting. Geen subsidie aan den Vrijwillige» Landstorm. De raad van oordeeldat hei wapenen van volksgroepen tegen andere volksgroepen niet tot orde, maar tot wanorde leidt. 15 subsidie aan den Bond van Be drijfsautohouders. Asphalteering van ie Dorpsstraat spoedig nabij. Een vierde gemeerde-werkman zal wor den aangesteld en een vuilnisauto aange schaft. B. en W. zeggen een onderzoek toe om het kermisterrein des winters tot ijsbaan vcor de jeugd in te richten. De subsidie voor het fanfarecorps D IJ. U. met f 50 verhoogd, die voor het Patronaat met 100. Hel B. A. voortaan Maatschappelijk Hulpbetoon. Strenger toezicht op overtredingen van de arbeidswet. De subsidie voor Castricum-Vooruil op 600 gebracht. CASTRICHM. Men zal zich herinneren dat het in de be doeling- van het provinciaal bestuur ligt een weg aan te leggen, welke den Rijksstraatweg verbindt met den Zeeweg, en zulks ais voort zetting van den provincialen prima trenweg 'AmsterdamAlkmaar, welke ter hoogte van de Limmervoort den. rijksweg Haarlem— •Alkmaar zal ontmoeten. Daardoor zal dus een verbinding worden tot stand gebracht tusschen Amsterdam en Noord-Keimemer- land. Toen dit plan bij het gemeentebestuur in kwam is eerst getracht om die verbinding met den Zeeweg via den Brakersweg tot stand te brengen, hetgeen men niet heeft kun nen doorgevoerd krijgen. Thans wordt dus een geheel nieuwe wegvak gemaakt en wel •.vanaf den Rijksweg op het punt als aange geven, over de Schulpvaart en dan even wijdig met die vaart naar den Bakkummer- ■w eg tegen oxer den Zeeweg. Het plan van onteigening van gronden daarvoor noodig is bij het gemeentebestuur ingekomen en de 'bedoeling is dus wel dien weg aan te leggen zoodra de weg Amsterdam—Alkmaar in'zoo ver gereed is. Vervolg berichten uit de Alkmaarsche Courant in het jaar 1930. Broodprijzen. Naar wij vernemen hebben de bakkers alhier de broodprijzen belangrijk ver laagd en wel van 21 op 18 ct. per brood van 8 ons, zoowel voor witte als bruin- brood. In menig tuindersgezin zal deze verlaging een welkome gelegenheid zijn. want vooral onder de tuinders wordt door de te lage opbrengst van de winter- produeten heel weinig ontvangen. HET PANTSERFORT HUNNER VERDEDIGING BLEEK TE ZIJN EEN KAARTENHUISJE. Een tweetal werklieden uit Wijk aan Zee, de heeren Willem Gr. en CorneHs 5., moes ten de vorige week terecht slaan welens over treding artikel 461 Wetb. v. Strafrecht, het zich zonder vergunning bevinden in de Pro vinciale duinen te Castricum. De heer Gr., alléén verschenen, deed zich echter krachtig gelden en beweerde alle rech ten te hebben srehad, wat hij door verschil lende getuigen kon aantoonen. De zaak werd als toen aangehouden, ten einde die getuigen en ook de verbalisanten 'e hooren. Heden had voortzetting plaats en beide verdachten waren nu verschenen. De heer G. Blokker, jachtopziener te Egmond Binnen, die met zijn collega Diemeer de over treding had geconstateerd, verklaarde, dat zij de verdachten hadden opgemerkt in de duinen van de provincie, terwijl zij blijkbaar zich onleding hielden in konijnenholen ge plaatste wildklemmen te ontdoen van gevan gen dieren, vermoedelijk konijnen. Waar schijnlijk hadden zij buit en klemmen ver stopt, alvorens de jachtopzieners hen konden bereiken. Deze verklaring was den kantonrechter ruim voldoende en bracht het korte verhoor der drie getuigen door verdachte meege bracht en wel de heeren Vriesman, duinwach ter, Warmcnhoven en Durgcr bracht geen *ijriging in zijn oninie, weshalve de heeren W. G. en C. S., ondanks het vurig betoog van den welbespraakten heer G. werden veroor deeld: G. tot 8 boete of 10 dagen en C. S. tot 8 boete of 8 dagen. Zaterdag werd met een gezelschap be staande uit vijf jagers gejaagd in de z.g.n. Geversduinen en werden neergelegd meer dan 800 stuks wild. In den voormiddag werd gejaagd in de voorduinen voornamelijk op fazanten en toen neergelegd meer dan 150 stub, terwijl na den middag in de zeeduinen werd gejaagd en met minder dan 300 konijnen in een drift werden geveld. Wij kun en deze sport niet zonder meer toe juichen. Het lijkt ons geen jagen meer maar een afslachten van het wil cl. De gelegenheid om te ontkomen is met een 20-tal drijvers vrijwel voor de arme dieren uitgesloten.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 110