Simon Zuurbier 1 september 1908 Wethouder Cornelis Spaansen is herkozen. Op de brief van het gemeentebestuur van 26 mei 1905 over de mo gelijkheid om de straatverlichting te gelegener tijd aan te sluiten op Duin en Bosch is geantwoord dat de elektrische centrale in het Provinciaal Krankzinnigengesticht Duin en Bosch niet beschikbaar kan worden gesteld voor de straat verlichting van deze gemeente. 13 oktober 1908 Het gemeentebestuur acht het wenselijk dat het bestel len van de bestelgoederen vanaf het station naar behoren plaats vindt. Met ingang van 1 november 1908 wordt Ja cobus Lute benoemd tot besteller der bestelgoederen van het station der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschap pij in deze gemeente. Jacobus Lute moet zich houden aan de daarvoor vast te stellen instructie. Zo mag hij een be drag van 5 tot 10 cent heffen bij goederen variërend van 1 tot 10 kg. 14 oktober 1908 De gemeenteraad heeft een besluit genomen tot het bou wen van een woning voor de benoemde rijksveldwach ter te Bakkum. De heer A.D. de Zwart, veldwachter te Bloemendaal, is op 19-9-1908 aangesteld te Castricum en rijksveldwachter P. Koelewijn is verplaatst van Castri cum naar Bakkum. Tevens wordt er een arrestantenlokaal gebouwd. Op 19 dec. 1908 heeft de aanbesteding plaats. Voor beide gebouwen is C. de Groot met ƒ2642,- de laag ste inschrijver; voor elk gebouw afzonderlijk is dat Res voor de woning met/1978,- en De Nijs voor het arrestan tenlokaal met 605,-. Beide laagste inschrijvers wordt de bouw gegund. Een grote partij van 12.000 straatklinkers is opgekocht door de gemeente a 14,25 per 1000 voor de aanleg van een paardenpad voor Bakkum en voor de Heemstederweg. 25 oktober 1908 Al vanaf 1899 worden op verzoek van de burgemeester voor dienstplichtigen lokale oefeningen gegeven met het doel de volksweerbaarheid te versterken. De eerste luite nant, die is belast met de leiding van het voorbereidend militair onderricht te Castricum, verzoekt nu de burge meester maatregelen te nemen tegen de overlast van bal dadige jongeren: Ik heb de eer U weledelachtbare mede te delen dat bij het Voorbereidend Militair Onderricht in Uwe gemeente hetwelk tot 1 febr. a.s. elke maandag en vrijdag van 6V2 tot 8/2 uur n.m. plaats heeft in de door- rijstal van J.B. Koopman zeer veel overlast wordt onder vonden van jongens die allerlei baldadigheden plegen. Zo werd er vrijdag 23 okt. l.l. gedurende de oefeningwaar bij ik aanwezig was, herhaaldelijk tegen de deuren van het oefeningslokaal geschopt, met stenen tegen de deuren geworpen, door gaten in die deuren gespuwd en stukken pijp met brandende tabak naar binnen geworpen, was de uitgangsdeur met een touw vastgebonden, enz. Van poli tietoezicht was niets te bemerken. Ik heb de eer U weledel achtbare dringend te verzoeken dusdanige maatregelen te nemen, dat in den vervolge bovengenoemd onderricht niet meer door dergelijke eigenlijke baldadigheden wordt be moeilijkt 19 november 1908 Het toekennen van een subsidie van 300,- tot dekking van de kosten van het ontwerpen van een baan voor de aanleg van de stoomtram Egmond-Castricum wordt door de gemeenteraad met 5 tegen 2 stemmen verworpen. De heer J.C. van Leeuwen te Hilversum vraagt aan de ge meenteraad concessie voor de bouw en exploitatie van een gasfabriek: dat naar hij met bescheidenheid vermeent met het oog op den vooruitgang en de uitbreiding der ge meente Castricum eene gasfabriek aldaar alleszins reden van bestaan zou hebbenHet gemeentebestuur besluit in contact te treden met de heer Van Leeuwen. Opnieuw is de aanleg van een telefoonverbinding met Castricum in de gemeenteraad aan de orde. Het gemeen tebestuur wil een dergelijke verbinding bevorderen. De burgemeester zou zich hierover eerst willen onderhouden met de directeur van het postkantoor te Beverwijk en zich ter voorbereiding hierop contact willen opnemen met de heer J. Res, brievengaarder alhier. 23 december 1908 Volgens een opgave van de brievengaarder J. Res zou de aanleg van de telefoonverbinding 200,- +/50,- bedragen. Deze kosten worden te hoog geacht. Ook J.B. Koopman, eigenaar van 'De Rustende Jager', zou een telefoonver binding willen hebben. De heer Van Leeuwen heeft zijn voorwaarden bekend gemaakt tot het verkrijgen van concessie voor de bouw van een gasfabriek. Op voorstel van raadslid Goes wordt goedgevonden dit punt aan te houden tot nadere overwe ging en onderzoek. Een maand later wordt vervolgens be sloten om deskundigen te raadplegen. 31 december 1908 De gemeenterekening over het jaar 1908 telt aan ontvang sten 22.761,- en aan uitgaven 22.918,-, zodat er een nadelig saldo is van f 157,-. Duin en Bosch in aanbouw.. 105

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 107