De derde zoon Pieter Welp, geboren in 1828, woont ook aan de duinkant van Heemskerk, is arbeider, landbouwer en trouwt met Antje Oorthuis. Hun enige zoon Jan, gehuwd met Petronella Bakker, is de voorvader van de huidige ge neratie Welp in Heemskerk. Het echtpaar Welp-Bakker krijgt de zonen Petrus (tuinder aan de Voorweg, gehuwd met Anna Benning), Broer (brandstoffenhandelaar aan de Rijksstraatweg, gehuwd met Grietje Tamis), Toon (tuinder aan de Voorweg, gehuwd met Maria Molenaar), Jan (kolen boer in Assendelft/Krommenie, gehuwd met Tonia Leijen), Jaap (werkte bij Hoogovens, woonde in Beverwijk, gehuwd met Engelbertha Tromp) en Cor Welp (werkte bij Hoogovens, woonde in Heemskerk, gehuwd met Maria Bierman). De vierde zoon Anthony Welp, geboren in 1833, is arbei der te Heemskerk en gehuwd met Helena van Tunen. Zij krijgen alleen dochters. De vijfde zoon Jacob Welp, gebo ren in 1836, arbeider, gaat in de Haarlemmermeer wonen en trouwt met Aaltje Bakker. Ook Jacob heeft alleen doch ters, waardoor het geslacht Welp bij hem ook ophoudt. De Castricumse familie Wulp Frederik, in de volksmond Freek Wulp, geboren in 1853, trouwt met Willemijntje de Munnik. Hij is onder ande re jachtopziener en woont op Kijk-uit in Castricum. De vijf zoons van dit echtpaar zullen het geslacht Wulp in Castricum vestigen. De oudste zoon Hendrik Wulp, geboren in 1881, is tuin der, woont aan de Zanderij weg en is gehuwd met Maria Zonneveld. Ook de kinderen van hun zoons Freek, Wim en Henk blijven vooral in Castricum wonen. De tweede zoon Wub Wulp, geboren in 1883, is straat maker bij de gemeente, woont aan de Kramersweg en de Torenstraat en is gehuwd met Neeltje Beentjes. Hun zoon Jan, later chef interne zaken bij de gemeente Castricum, krijgt twee kinderen. De derde zoon Jan Wulp, geboren in 1890, is tuinder, woont aan de Duinkant en trouwt eerst met Gerritje Limmen en op oudere leeftijd met zijn schoonzus Maartje Beentjes. Zoon Wim is bouwvakker, woont aan de H. van Ginhovenstraat en heeft vier kinderen. De vierde zoon Klaas Wulp, geboren in 1892, is tuinder, fabrieksarbeider, woont aan de Doodweg en trouwt met Maartje Beentjes. Hun zoons Bank, Freek en Nico zetten het geslacht Wulp in Castricum voort. De vijfde zoon Pieter Wulp, geboren in 1897, werkt bij de 'Melksuiker', en wordt vanwege zijn voorkomen 'de burgemeester van Bakkum' genoemd. Hij woont op ver schillende plaatsen in de gemeente en trouwt met Trijn Zonneveld. Zijn enige zoon Freek heeft twee kinderen. De familie Welp uit Vianen In onze regio woont een beperkt aantal 'Welp'-en, die zijn terug te voeren naar Vianen. Ene Johann Hermann Joseph Welp, afkomstig uit Anreim (Duitsland), trouwt in 1837 in Vianen met Catharina van Erp. Dit echtpaar krijgt daar 12 kinderen, waaronder 8 zoons. De oudste zoon Gerardus Hendrikus Welp trouwt in 1878 in Vianen met Anna Maria van Teeffelen; ook dit echtpaar krijgt 12 kinderen. Van 80 hen gaan de zoons Thomas en Abraham, beiden schoen maker, in Velsen wonen. Thomas Welp, geboren in Vianen in 1885, trouwt in 1912 in Wijk aan Zee en Duin met Catharina Tervoort en zijn broer Abraham Welp, geboren in Vianen in 1897, trouwt in 1927 met Martha Bouchier. Hun (klein)kinderen wonen in Heemskerk en omgeving. De verspreiding van de familienaam Welp/Wulp De familienaam Welp komt vooral in de provincies Noord-Holland en Groningen voor. Volgens de gepubli ceerde volkstelling van 1947 wonen er in Nederland 246 mensen met de naam Welp, waarvan 95 in Noord-Holland en 68 in de provincie Groningen; in elke overige provin cie tussen 0 en 20. Heemskerk is in Nederland in 1947 de gemeente met het grootste aantal personen met de naam Welp (31). Overige concentraties in Noord-Holland zijn: Velsen (14), Beverwijk (12) en Wormer (10). De Groninger familie Welp concentreert zich in de stad Groningen (14) en de gemeenten Midwolda (10) en Finsterwolde (9). De Groningse familie voert terug tot ene Derk Adolfs Welp en Jan Freerks Welp, beiden geboren in Wymeer (in Duitsland, nabij de grens met Groningen) in resp. 1794 en 1800. De familienaam Wulp komt in het jaar 1947 bijna uit sluitend voor in Castricum (27) en op Terschelling (18). In de overige provincies vinden we geen enkele Wulp of maximaal 1. De familie Wulp op Terschelling gaat ver te rug. De stamvader is ene Jan Thijszoon Wulp, die in 1746 wordt gedoopt op West-Terschelling. Hij wordt gemeente secretaris van Terschelling en is in het jaar 1800 overleden. Tegenwoordig vinden we op het eiland aan de Hoofdweg nog de camping Wulp. Komt de naam Wulp relatief zeer weinig voor (in Nederland in 1947 in totaal 61), voor de naamsvariant Van der Wulp geldt dit echter niet. Hiervan telt Nederland in totaal 530 naamgenoten met het overgrote deel in de provincie Zuid- Holland (366). Deze familie heeft geen enkele relatie met de familie Wulp uit Castricum. Dat geldt ook voor de eni ge Nederlander die de naam Wulpen draagt en in 1947 in Gorssel woont. Stamboom In het bijgevoegde schema wordt de stamboom van de familie Welp/Wulp weergegeven. Onder de toegevoegde nummers 1 t/m 30 zijn de gezinnen verder uitgewerkt. Voor de duidelijkheid zijn alleen de namen van de ouders van de gezinnen opgenomen.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 82