■«re •ess» Houten graftekens bij de oude dorpskerk fS-ï Aan de noordkant van de oude dorpskerk, op het gesloten deel van het kerkhof, staan verschillende oude grafmonu menten, die veelal in natuursteen zijn uitgevoerd. Voor aan op het kerkhof, goed te zien vanaf het toegangspad, stonden drie houten graftekens die door weer en wind, gedurende meer dan 100 jaar, sterk waren aangetast en waarvan de tekst niet meer leesbaar was. Om ons te vergewissen van de waarde van deze oude graf tekens en de mogelijkheid tot herstel, werd contact opgenomen met de vereniging de Terebinth. Deze vereniging heeft als belangrijkste doelstelling het behoud van rustplaatsen en het attent maken op de cultuurhistorische waarden ervan. De heer Wietsma uit Heemskerk bezocht in 2006 de begraafplaats en bevestigde onze verwachting dat deze oude houten 'grafplanken' een zeldzaamheid zijn in onze streek en adviseerde alles in het werk te stellen om deze te behouden. Door de geslaagde restauratie, met dank aan Ton Borst en Jan Breetveld, hebben de drie bijzondere grafmonumen ten weer een waardige plaats op het sfeervolle kerkhof gekregen. Piet Blom Niek Kaan werkplaats aan de Castricummer Werf liet de heer Borst de restauratie gratis uitvoeren. Hij adviseerde vervolgens voor het schilderwerk de heer Jan Breet veld te vragen, vanwege zijn ervaring met het zetten van letters. In de schuur achter zijn huis aan de Rui- terweg deed ook Jan Breetveld dit bijzondere werk geheel belangeloos. Het resultaat mag er zijn De oude verweerde graftekens Herplaatsing van de gerestaureerde graftekens met van links naar rechts de heren Breetveld, Mooij en Borst. 77 Tijdens de jubileumtentoonstelling van de Werk groep in oktober 2007 in de Dorpskerk waren daar al twee gerestaureerde graftekens te zien. Op 30 no vember konden ze alle drie door de voorzitter van de Werkgroep Oud-Castricum worden overgedra gen aan de voorzitter van het College van Kerkrent- meesters Hans Meppelink en op het kerkhof worden teruggeplaatst. Hierbij was ook een familielid betrokken van een van de overledenen, de heer Cor Mooij. Hij was de kleinzoon van Aafje van der Schinkel, die op 9 mei 1887 op 26-jarige leeftijd overleed en hier werd be graven. Op een tweede grafteken staan de namen van haar ouders. Het derde, iets minder oude grafteken, betreft drie leden van de familie Veenstra-Hoogterp, die in 1904, 1927 en 1935 overleden. - OVERSCHOT;- sCHl#fcEL OVERLEDÉ* 7 ril Z"* EchtgehotC M0PrnCi

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 79