aangesloten panden. De bouwer en ook eerste eigenaar van de panden was ene Karei Kooter, een timmerman uit Heiloo. Hij bouwde de huizen voor de ver koop, want al kort na de bouw zijn de kopers achtereenvolgens: Jacob van Westerop, een koopman woonachtig in Heiloo, de ons reeds bekende Bernard Theissling tezamen met timmerman Jacob Res (elk voor 50%) en Klaas Glorie, eveneens koopman genoemd. Er is een interessante foto uit 1900, dus niet zo lang na de bouw genomen, waaruit blijkt dat de drie panden eigen lijk onderdeel zijn van één gebouw, het zijn drie huizen onder één kap. In dat jaar diende het rechtergedeelte van het pand als woon- en winkelhuis voor slager Gerard Groot, die zich hier in 1898 met zijn vrouw Antje van den Berg en vier kinderen vanuit Alkmaar had gevestigd. Groot kocht het pand pas in 1901, dus hij zal het daarvoor hebben gehuurd. Een bewonerslijst uit 1900 geeft een aanwijzing dat er een korte periode voordat Gerard Groot het pand betrok nog een andere bewoner is geweest, ene Ruurd Plantenga, kleermaker van beroep. In 1900, het jaar van genoemde foto, woonde in het mid delste pand de in 1869 in Castricum geboren Willem Stuifbergen, sinds enkele jaren gehuwd met de uit Aker sloot afkomstige Dieuwertje Frederiks. Willem Stuifber gen combineerde de beroepen van postbode en boekhan delaar. We komen zijn naam nergens tegen als koper van het pand, dus hij zal een huurder zijn geweest. Hij en zijn echtgenote zullen geen gemakkelijk leven hebben gehad, SÉML Willem Stuifbergen en familie omstreeks 1900 voor de ingang van zijn boekwinkel, waar zo te zien ook de Alkmaarder Courant werd verkocht. want van hun elf in Castricum geboren kinderen bereikten er slechts vier de volwassen leeftijd. Het linkerpand werd vanaf de bouw bewoond door eige naar Klaas Glorie, zijn echtgenote Neeltje Brakenhoff en nog enkele van de zes kinderen, die in zijn voormalige woonplaats Uitgeest waren geboren. Klaas wordt in ar chiefstukken kruidenier genoemd en dan verwacht je een winkel, maar op de foto uit 1900 is daarvan niets te zien. Er is bijvoorbeeld geen etalage. We kunnen dus slechts 63 Een gedeelte van de kadasterkaart opgemaakt in 1896, waar op de plaats van de huidige slagerij Admiraal (Dorpsstraat 103) en het naastgelegen kleine wooncomplex (Dorpsstraat 105) de bouw is aangegeven van drie aaneengesloten panden met resp. kadasternummers 355, 356 en 357. Foto uit 1900 van de drie huizen onder een kap, die werden gebouwd omstreeks 1895 op de plaats van de huidige panden Dorpsstraat 103 (woonhuis, annex slagerij) en Dorpsstraat 107 (een kleinschalig woon-complex) In het rechterpand was toen een slagerij gevestigd, in het middenpand een boekhandel en in het linkerpand een kruideniersbedrijf. Jt. C. JCerk, Castricum. No. 143. Uitg. P. Jonker, Alkmaar-Egmoml.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 65