fioup Atm/g 'Nuzzle'was een van de laatste Castricumse popgroepen in de jaren zestig. V.l.n.r. staand: Hans de Jong, Jolande Siffels en Eric Bor; hurkend: René Beentjes en Wouter Uiterwijk Winkel. Nuzzle Nuzzle, dat precies een jaar heeft bestaan, speelde in de volgende bezetting: Wouter Uiterwijk Winkel (zang), Eric Bor (gitaar en zang), René Beentjes (basgitaar), Jolande Siffels (zang) en Hans de Jong (drums). De recensie van hun eerste optreden was niet erg lovend, maar daarna ging de band door een kleine formatiewijziging en veel oefenen een stuk vooruit. De groep wist ook in korte tijd een geweldige, nieu we eigen sound op te bouwen, die voor een groot gedeelte uit eigen composities bestond. Aan contracten ontbrak het Nuzzle niet. Zij waren onder meer te horen en te zien in de Canadaclub en Club Seven in Alkmaar. De groep kreeg ook een aanbieding voor een proefopname van een grote platenfirma. Een jaarcontract van een Duits orga nisatiebureau sloegen ze af, omdat het niet genoeg verdiende en te ver weg was. Ook een optreden in de sociëteit SOOS moest in december 1969 worden afgezegd. De reden hiervan was dat de drummer bij een verkeersongeval zijn duim had gebroken. Het einde van de sixties De belangrijkste poptempel Borst droeg het stokje in 1969 over aan de nieuwe discotheek 'De Oude Schimmel' (de voormalige zaal van Roosendaal) aan de Dorpsstraat. Daar traden onder andere The Fortunes en Unit Gloria op. In de jaren '70 zou deze disco een belangrijke plek gaan innemen voor de jeugd in de regio. Eind 1969 raakten de hippies langzamerhand uit beeld en begon een aantal jongeren in Castricum zich te identifi ceren met de zogenaamde 'Kabouters', de opvolgers van de Provo's. Geïnspireerd door allerlei acties in Amster dam, maakte ook de Castricumse samenleving kennis met de kraakbeweging, die 5 mei 1970 uitriep tot nationale kraakdag. Jongeren, die zich voor het gemak Kabouters noemden, gaven hieraan gestalte door zich 's morgens de leegstaande veiling aan de Kramersweg toe te eigenen. Er werd daar korte tijd iets gedaan op het gebied van film en muziek. In het begin van de jaren zeventig werd de 'Startgroep Jeugdsociëteit Castricum' gevormd, die zich ten doel stelde een jongerencentrum op te richten. Het gemeente bestuur raakte ervan overtuigd dat een dergelijk centrum voor het jongerenwerk noodzakelijk was. Aanvankelijk werd de oude Duinrandschool als mogelijke accommodatie gezien, maar uiteindelijk koos het gemeen tebestuur voor de aankoop van de oude bakkerij van Hem- mer aan de Dorpsstraat. Jeugdsociëteit 'De Bakkerij' ging in 1974 van start en een nieuwe belangrijke periode brak aan, die voor veel jongeren van grote betekenis is geweest. Die geschiedenis is het zeker waard om in de toekomst ook beschreven te worden. Hans Boot Fred Weda Bronnen: Diverse Nieuwsbladen voor Castricum uit de jaren '60 Een muziekgeschiedenis der Nederlanden, 2001 Illustratie, 1968 40 jaar Popmuziek uit de IJmond, 1999. Met dank aan: Eric Bor, Johan Brouwer, Martien Duijn, Dick van Eik, Jean Hanck, Karei Hille, Toon Hollanders, René Huissen, Dave van der Schaaf, Jan van der Schaaf, Dick Tiebie en Maarten van Tiggelen. 51

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 53