Dezelfde groep met drummer Hans de Jong (rechts). Relax kwam door het afhaken van UFO in het voorjaar de opname in dit verhaal hebben we als criterium gesteld van 1969 bijna geheel stil te liggen en draaide in de week- dat een groep meerdere keren in Castricum moet hebben ends nog slechts discomuziek. opgetreden. Eind mei van dat jaar werd er nieuw leven geblazen in Relax en ging de sociëteit weer van start. De zaal onder ging diverse kleine veranderingen en de organisatoren slaagden erin een prettige sfeer te creëren. De entree was Musicians United'67 en New Act inmiddels verhoogd naar 2.50. Diskjockey Asterix uit Castricum praatte de platen aan elkaar. Op het programma In juni 1967 zag de groep 'Musicians United '67' stond regelmatig de soulgroep 'Lefity Baker'. Dat was een het levenslicht. De jonge bandleden waren Ton van achtkoppige band met een zangeres en twee blazers. Ook Beest (basgitaar), Lex van Amsterdam (sologitaar onze plaatsgenoten Dick Tiebie en Wouter Klinkenbijl, en zang), Eric Bor (gitaar en zang) en Hans de Jong die daarvoor in UFO speelden, maakten deel uit van deze (drums). Deze groep, die vooral blues speelde, trad groep. ook regelmatig op bij de Middenmoot. Uit kranten van eind 1969 blijkt dat er in die periode ook Eind oktober '67 verliet Lex van Amsterdam de in De Rustende Jager sociëteiten hebben bestaan. De eer- band, waarvan de naam zich toen wijzigde in 'New ste die daar van start ging heette 'Snoopy'. Deze werd op- Act'. Deze formatie trad niet alleen op in genoem- gevolgd door 'S.O.O.S', dat stond voor 'Sociëteit Out Of de jongerensociëteit, maar ook in de Canadaclub in Scorn'Een bericht meldt dat daar een drive-in-discotheek Alkmaar en de Morgensterkerk in Heemskerk. 'Full Power Sound' plaats vond onder leiding van Asterix, de dee-jay die ook in Relax actief was. Overige groepen Eric Bor speelde niet alleen in Musicians United en New Uit onze zoektocht is gebleken dat er in de jaren zestig Act, maar maakte eerder deel uit van The Slices en UFO. naast de al genoemde groepen nog andere bandjes werden In februari 1969 trad hij toe tot de nieuwe groep 'Nuzzle', opgericht. Een aantal kende een korte levensduur en som- Het is de laatste band die tijdens dit decennium in Castri- mige veranderden snel van naam of samenstelling. Voor cum werd opgericht. In juni 1967 zag de groep 'Musicians United '67'het levenslicht. Op de bunker links Lex van Amsterdam en rechts Eric Bor; op de voorgrond Ton van Beest. 50

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 52