UFO (Unidentified Flying Object) Deze Castricumse beatgroep speelde aanvankelijk onder de naam 'The Slices'. Deze naam verwees naar 'De Middenmoot', de jeugdvereniging van de Ned. hervormde kerk. De groep werd opgericht in januari 1967 en bestond uit zes man. Spoedig werd de groep gereduceerd tot vier, waarbij de naam in 'Evection' werd veranderd. Nadat een andere drummer was aangetrokken, werd de groep ge vormd door Wouter Klinkenbijl (lead-gitaar), Kees Doggen (zang), Joep Klinkenbijl (ritme-gitaar) en Dick Tiebie (drums). Later besloot de groep er een basgitaar aan toe te voegen. Na enig experimente ren werd door het aantrekken van Marcel Lange de juiste persoon hiervoor gevonden. Bij het intre den van deze gitarist, die ook een perfecte organist bleek te zijn, werd ook de definitieve naam 'UFO' aangenomen. Eric Bor nam in december 1967 de plaats in van Joep Klinkenbijl. In de loop van 1968 kwam UFO steeds meer in de belangstelling te staan in Castricum en omstre ken. Bijna elk weekend had de groep een optreden. Meestal was dat in Relax, maar daarnaast werd er ook in Heemskerk of Alkmaar gespeeld. De fans van deze beatgroep lieten ook steeds meer van zich horen. In de luilaknacht van 1968 haalden zij een stunt uit door een groot spandoek met de naam van hun band aan de torenschans van de Dorpskerk te bevestigen. Vele Castricummers zal dit incident echter zijn ontgaan, want 's morgens om 9.00 uur werd het spandoek alweer verwijderd. De krant schreef in die tijd het volgende: "Gezien het grote aanta1 aanplakbiljetten en andere leuzen, hier en daar op de straat geschilderd, doet een 'kleine' De Experimental Soulgroep UFO trad in 1968 regelmatig op in Relax. V.l.n.r.: Marcel Lange, Joep Klinkenbijl, Kees Doggen, Wouter Klinkenbijl en Dick Tiebie. concurrentiestrijd tussen de twee Castricumse so ciëteiten Double Trouble en Relax vermoeden. Door het volle programma kreeg UFO steeds min der gelegenheid om te repeteren en zodoende het repertoire uit te breiden met nummers die op dat moment 'in' waren. Daarom besloot de groep begin 1969 om er voorlo pig mee op te houden. In juni van dat jaar viel UFO definitief uiteen. De fans van UFO hingen in de luilaknacht van 1968 een spandoek op aan de torenschans van de dorpskerk. 49

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 51