AMSTELnuMichTi BlERnar Sociëteit 'Relax'was gevestigd in café Duinzicht op de hoek Beverwij kerstraatweg- Gasstraat. óociëteii )2cd( ax LIDMAATSCHAPSKAART voor het seizoen 1969 Naam rflyW Straat .0? \fA-, Woonplaats C. .C. Geeft recht op reduktie op toegangs prijs. Indien band aanwezig. Op aanvraag tonen Lidmaatschapskaartje van Relax. een ruimte voor een moderne, goede beatclub. Alleen de zondagavond bij Borst was in hun ogen namelijk niet vol doende, omdat veel tieners hun vertier op zaterdag buiten Castricum moesten zoeken. Dat vonden zij verspilling van tijd. Door onder andere Jan Rood werd kort daarna de jeugdsociëteit 'B.O.C'. opgericht. Die naam stond voor 48 'Beat, Ontspanning en Cultuur'. Op 31 januari 1967 werd in het Nieuwsblad voor Castri cum verslag gedaan van de eerste bijeenkomst van B.O.C. Geconcludeerd werd dat de avond matig geslaagd was, waar het al te jeugdige publiek de oorzaak van was. De kersverse sociëteit liet die avond een aantal 'beatgirls' op treden. Volgens de krant waren het echter geen beatgirls, maar een paar huppelende meisjes. Er speelde enkel een beatband en het culturele gedeelte ontbrak geheel. Toch liet Jan Rood weten dat B.O.C. voorlopig doorging met beatavonden, met als doel een vaste kern van leden te krij gen om dan later met een bestuur te kunnen gaan draaien. De krant was het daar niet mee eens en gaf als commen taar: "Men begrijpt het nut van dergelijke avonden niet, want ontspannen door beat kan men ook op zondagavond bij hotel Borst. Het publiek dat anders bij Borst danst, komt nu hier, maar weet niets te waarderen. Het is jam mer te moeten constateren, dat de Castricumse jongeren eigenlijk geen sociëteit waard zijn. De redactie van het Nieuwsblad bleek het toch mis te heb ben. Op zaterdag 18 mei 1968 ging er namelijk een nieuwe sociëteit van start onder de naam 'Relax', die wel aansloeg bij de jeugd in Castricum en omgeving. De jongerenclub was gevestigd in de zaal van café Duinzicht, even over het spoor op de hoek van de Beverwijkerstraatweg-Gasstraat. De inwijding vond plaats door de Experimental Soulgroup 'UFO' uit Castricum. Daarna kon er elke zaterdagavond vanaf 20.00 uur worden gedanst op de muziek van een band. In de pauzes werden er platen gedraaid door een diskjockey. Dat gebeurde ook op zondagmiddagen vanaf 14.30 uur. De entree bedroeg 1,50. De leden ging niets te ver om bekendheid aan hun socië teit te geven. Zo werd de naam in grote letters geschilderd op de tankmuur bij het sportcomplex van Vitesse.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 50