met name voor badgasten. Ons repertoire bevatte veel pop- en soulnummers. We trokken volle zalen. Om acht uur begonnen we altijd en we stopten om half twaalf. Tot negen uur gebeurde er met het pu bliek niet zoveel. De jongens dronken tot die tijd eerst een paar biertjes en daarna hadden ze genoeg moed verzameld om de meisjes ten dans te vragen. Flash Point 5 kende de volgende bezetting: Pie- ter Wijmans (piano en zang), Jan van der Schaaf (gitaar), Jack Oudejans (bas), Harry Brakenhoff (saxofoon) en Jan Bes (drums). Wij traden elke zaterdag- en zondagavond op, on der andere in de clubs Extase en Palermo in Ber gen. Ook in Borst waren wij veel te zien en te ho ren tijdens gezamenlijke optredens met beroemde bands als The Motions en Q '65. In 1968 werd Jaap Mook als trompettist aan de groep toegevoegd en daarom veranderde de naam in Flash Point 6. We traden een aantal keren op met zangeres Shirley, onder andere tijdens de ope ning van de 'Showboatin Koog Zaandijk in maart 1968. Onze bekendheid buiten de omstreken van Cas- tricum nam langzamerhand toe door de drive-in- discotheek van Veronica. Daarnaast werden we gevraagd voor onder meer diverse radio- en tv- programma 's, zoals dit lijstje laat zien: Radio 6-4-1968 Radio 30-8-1968 TV 2-8-1968 TV 9-11-1968 AVRO ('Zet 'm op VARA ('Nederlands Allerlei NTS ('Open oog') AVRO ('Voor lezen een tien Na toevoeging van trompettist Jaap Mook veranderde de naam in Flash Point 6. De uitzendingen waren voor een groot deel te dan ken aan het uitkomen van twee grammofoonplaten. Onze eerste single verscheen in maart 1968 op Del ta-label onder de titel 'Sweet Sallymet als B-kant 'Reading'. De plaat kreeg veel publiciteit, maar heeft niet erg veel gedaan. In augustus van dat jaar kwam de volgende uit. Dat was het Nederlandsta lige 'Zanglesdat met een kinderkoor werd opge nomen. We hebben dat nog gezongen in een grote tv-show in Dronten in oktober '68. Tineke de Nooij van Veronica draaide de plaat wel vijf keer per dag en 14 dagen lang in haar programma 'Koffietijd met TinekeOok was de single te horen in 'De man met de wekkervan Eddy Becker. Deze kwam echter niet verder dan een notering als kanshebber in de tip- parade, omdat de plaat op het moment van draaien door Veronica niet beschikbaar was in de winkels. Toch zijn er nog ongeveer 5000 van verkocht. Rond 1971 hield Flash Point 6 op te bestaan, waar na het merendeel van de groep een nieuwe weg in sloeg. Sociëteiten De allereerste sociëteit voor tieners in ons doip heette 'Dou ble Trouble'. Deze werd opgericht in het rooms-katholieke jeugdhuis aan de Overtoom en verhuisde in 1964 naar de zaal van hotel Borst. De organisatoren bestonden groten deels uit leden van de Frogs. De sociëteit was doorgaans op zaterdagavond en zondagmiddag opengesteld. In de pau zes van de optredens van de Frogs en andere bands werd er vaak muziek gedraaid onder leiding van disk-jockey Gerard van der Schaaf, een broer van Dave en Jan. Vele bekende artiesten waren bij Double Trouble te gast, zoals De Bintangs, Whisthling Jack Smith, The Golden Earrings, de Outsiders, Ferre Grignard, Groep 1850, Dad dy's Act en Rob Hoeke's Rhytme Bluesgroup. In mei 1969 was er een optreden van Left Side, die garant stond voor 'palingsound' op z'n best. Kort daarop kwam het pu bliek er vanuit alle windstreken om zangeres Bojoura te bewonderen. In augustus 1969 draaide de sociëteit voor het laatst. Jan Rood en Maarten van Tiggelen begonnen in november 1966 een handtekeningenactie. Zij wilden de Castricumse gemeenteraad ervan overtuigen dat er behoefte was aan 47

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 49