Hoogervorst en Biesterbos redden „Pop-show '67" Bericht uit Spanje gaf de doorslag: brommers van de merken Puch en Tomos deden hun in trede; die werden bestuurd door jongens met het 'Hovor- petje'. De meisjes reden doorgaans op een Mobyletje. De tijd van de 'Flower Power' brak aan, waarin velen zich een 'hippie' voelden en een bloemetjesbroek of Afghaanse jas droegen. Ook de 'Summer of Love' in 1967 had zijn weerslag in Castricum. Flashpoint 5 en 6 Een andere formatie die in de sixties in Castricum furore maakte, was Flash Point 5. Ook deze groep maakte een kleurrijke episode door, zoals ons werd verteld door Jan van der Schaaf, een broer van Dave. "De band Flash Point 5, die werd opgericht in 1966, komt voort uit het 'Midnight Combo'. Het Midnight Combo startte in 1963 en speelde al re gelmatig pop- en dansmuziek in De Rustende Jager. Zomers speelden wij daar ook op woensdagavond, Het plotselinge „neen" van het veilingbestuur inzake het verhuren van de veiling voor de „Pop-show '67" heeft toch de doorgang van dit grootse tienerevenement in Noord- Holland niet kunnen verhinderen. De heren Hoogervorst en Biesterbos hadden oor voor de haast onover komelijke moeilijkheden waarvoor de organistoren onverwachts waren komen te staan. De heer Biesterbos wilde zonder meer zijn fietsenstal ling aan het strand beschikbaar stellen en de heer Hoogervorst zei, dat de show misschien wel kon worden gehouden in zijn nieuwe ate lier aan de Gasstraat. Gisteren ver namen de organisatoren van de heer Hoogervorst, die momenteel in Spanje verblijft met zijn modi- nettes, het volgende bericht: „Geef toestemming om Pop-show in nieuwe atelier te houden. Reken op de jeugd, dat zij gepast gebruik zal maken van het gebouw!" H. J. HOOGERVORST. De Frogs waren ook weer van de partij op de 'Pop-show '67' in de Hovor-hal. Flash Point 5 werd in 1966 opgericht. V.l.n.r. achter: Pieter Wijmans, Jan Bes, Jack Oudejans en Harry Brakenhoff; voor: Jan van der Schaaf.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 48