„Pop-Show-66" in de Veilinghal Cripple Joe ('Kreupele Johan bij de oefenbunker in 1968. V.l.n.r.: Henk Haanraads, Mathieu van Amsterdam en Toon Hollanders. Volgens het Nieuwsblad voor Castricum van 12 april 1968 zou de bluesgroep Cripple Joe meer be langstelling verdienen dan zij tot dat moment had gekregen. In 1969 stopten Toon Hollanders en Henk Haan raads ermee. Zij werden opgevolgd door de broers Cees en Jacob Klaasse. In de zomer van 1966 kwam op een zaterdagmiddag Karin Kent, een van Nederlands populairste zangeressen uit die tijd, naar Castricum op uitnodiging van de platenzaak van de firma Molenaar-Kaal in de Burg. Mooij straat. Zij stond op dat moment bovenaan in de nationale hitparade met het nummer 'Dans je de hele nacht met mij'. Van dansen kwam echter niet veel die middag, want Karin had een been in het gips. Desondanks stelde zij de vele Castricum- se tieners niet teleur door met hen te praten en handteke ningen te zetten. Protestzanger Armand, die op de Pop-show-'66 al veel suc ces boekte en vooral bekend was door het nummer 'Ben ik te min', keerde in september van hetzelfde jaar terug in ons dorp om op te treden in het verenigingslokaal van de Ned. hervormde kerk. Daarvoor was hij uitgenodigd door een groep jongeren van de kerk, die met de zanger in discussie ging over zijn liederen. Daarna brachten de Casticks dansmuziek ten gehore. Het was een voorbeeld van het streven van de kerken om de jeugd te binden. Dat openbaarde zich ook door het houden van zogenaamde 'beatmissen'. Ook de lokale middenstand zag brood in het betrekken van de muzikale liefhebberijen van de jeugd bij het plaat sen van advertenties. Zo adverteerden een ijssalon en een woninginrichtingszaak respectievelijk met 'Us en Popmu ziek zijn in' en 'Blitz zo'n mieterse zolderkamer, waar je heerlijk plaatjes kan draaien en feestjes geven'. Is er te weinig te doen in Castricum? Het Nieuwsblad voor Castricum stelde in zijn uitgave van 30 september 1966 de lezers de volgende vraag: "Is er te weinig te doen in Castricum? En zo ja, wat zou er dan vol gens u gereorganiseerd moeten worden? Hierop werd on der andere uitgebreid gereageerd door muziekliefhebbers, die van mening waren dat er te veel georganiseerd werd voor ouder publiek en dat er meer gedaan moest worden voor jongeren van rond de twintig. Er werd gepleit voor feesten in de veiling met afwisselende programma's. Attracties in de Burg. Mooystraat Op 7 juli 1967 werd de Popshow '67 gehouden. Naast Karei Hille was Dick van Eik, de zakelijk leider van de Frogs, bij de organisatie betrokken. Het doorgaan van de show hing echter aan een zijden draadje. Het veilingbe- stuur zei namelijk eind juni plotseling 'nee' tegen het ver huren van de hal. Toen kwam de heer Hoogervorst, die net een nieuwe hal voor zijn modeatelier aan de Gasstraat had laten bouwen, met het volgende bericht vanuit zijn va kantieadres in Spanje: Geef toestemming om Pop-show in nieuwe atelier te houden. Reken op de jeugd, dat zij een gepast gebruik zal maken van het gebouw!Deze hal werd vervolgens met de grootst mogelijke spoed ingericht door bouwbedrijf Biesterbos. Er kwamen onder andere een podium en een speciale perstribune. In de krant van 4 juli werd de show aangekondigd als het 'Grootste tiener- feest van Noord-Holland'. De presentatie was in handen van Herman Stok. Er waren optredens van onder meer The Golden Earrings, Armand, Frogs en Flash Point 5. Ondertussen veranderde de mode. De jongens lieten hun haar groeien, waarvoor menigeen zowel op school als thuis op het matje werd geroepen. De witte en zwarte 45 Het programma voor de zomeravondfeesten 1966 in Castricum is er een dat er zijn mag en dat ongetwijfeld duizenden mensen op de been zal brengen. Zo is er voor de tieners in de Veilinghal op donderdag avond 21 juli een tienershow, die zal worden opgenomen door de VARA. Aan deze show van drie uur werken vele artiesten van naam mee; o.a. de Haagse Beatgroep Q 65, de troubadour van de Belgische hitparade Ferre Grignard, The Lords, The Motions, Armand en vele anderen. In de Burg. Mooystraat zal het één groot feest zijn ge durende drie weken. Talrijke attracties en evenementen zullen er plaats vinden.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 47