en Armand. Ook de plaatselijke bands The Frogs en The Casticks zijn van de partij. Op 15 september wordt de Pop-show-'66 door de VARA uitgezonden, maar helaas zijn de Frogs en Casticks daarin niet te beluisteren. Volgens de krant moet de oorzaak van dit uitblijven worden gezocht in de opnamekwaliteit en niet direct in de al of niet aanwezige kwaliteit van de Cas- tricumse groepen. The Casticks en Cripple Joe The Casticks waren in het midden van de jaren zestig min of meer de concurrent van de Frogs. De groep was het beste te vergelijken met The Lords, die in hun beginperiode Rob de Nijs begeleidden. Waarschijnlijk door het ontbreken van een zakelijk leider is het de Casticks nooit gelukt om dezelfde bekendheid te krijgen als de andere plaatselijke beatgroep of om een plaatopname te mogen ma ken. Dat neemt niet weg dat Toon Hollanders nog steeds met veel trots en plezier terug kan kijken op de boeiende periode waarin hij in de Casticks en later Cripple Joe speelde. Hij vertelt: "In ons ouderlijk huis aan de Pr. Margrietstraat zong ik met mijn broer Piet 's avonds onder de af was al nummers van The Everly Brothers, die onze grootste inspiratiebron waren. Wij waren toen 12 en 13 jaar oud. Omdat Piet op dezelfde middelbare school in Be verwijk zat als zijn vriend en buurtgenoot Mathieu The Casticks in 1963. V.l.n.r.: Toon Hollanders, Piet Hollanders en Mathieu van Amsterdam. van Amsterdam uit de Julianastraat en Mathieu gitaar speelde, ontstond het idee om een beatgroep te forme ren. Daar wij Jean Hanck uit de Geelvinckstraat ken den, die gitaar speelde, werd hij er ook bij gevraagd. De drummer van de groep werd de Beverwijker Joep Verhoeven, die bij Mathieu en Piet in de klas zat. Zelf was ik ook gitarist en speelde mondharmonica. Wij traden voor het eerst in 1962 op onder de naam Blue Driftersin de Magneet in Heemskerk. In 1965 werden de Casticks opgericht. Jean Hanck was ondertussen naar de Frogs overgestapt en Joep Verhoeven liet zich vervangen door een an dere klasgenoot van Piet en Mathieu, te weten Rob Daniëls uit Beverwijk. Rob bleef tot 1967 bij de groep. Heden ten dage is hij een bekend beeldend kunstenaar en zijn atelier staat in Beverwijk. Als zakelijk leider werd in 1966 Karei Hille aan getrokken, maar na drie weken was het al gedaan met zijn leiderschap. We kregen een zakelijk con flict met Karei en besloten zonder hem door te gaan. Voor ons optreden in de veilinghal voor de Pop-show- '66 liepen we zelf met flyers rond op het kampeerterrein in Bakkum om zoveel mogelijk jong publiek aan te spreken. Dat lukte, want er kwamen meer bezoekers dan verwacht. Het resultaat was dat de Casticks een hogere gage ontvingen dan de Frogs voor hun optreden op de popshow. Onze eerste oefenruimte in de beginjaren '60 was de oude padvindershut van Die Bogeheimers op de Zanderij. Deze scoutinggroep had al een nieuw onderkomen naast deze blokhut. Na enkele jaren moesten we op zoek naar een nieuwe oefenruimte en die vonden we in Noord-Bakkum. Op de grens met Egmond-Binnen konden we gebruik maken van een bunker met stroom, die tevens door een tuinder als werkplaats en opslagruimte werd ge bruikt. Legendarisch was het gitaarspel van Mathieu van Amsterdam. Hij maakte veel indruk met zijn solo bij het spelen van het nummer 'Russian spy and I', toen een grote hit van de Nederlandse beatgroep The Hunters. Wij traden naast de genoemde popshow hier onder meer op tijdens de talentenjacht van Molenaar-Kaal en in De Instuif, de soos voor 15- enl6- jarigen. Ook waren wij regelmatig bij Borst te zien en te beluisteren. Tijdens een reis in 1967 naar Engeland ben ik geïnspireerd geraakt door het toen magische cen trum van de popmuziek in Londen, waar vooral veel blues werd gespeeld. Samen met Henk Haan- raads uit Heemskerk, Loet Steeman uit de Jacob Catsstraat en de overige bandleden van de Cas ticks stelden wij vervolgens een andere formatie samen. Bij het maken van een foto bij de oefen ruimte van de nieuwe band trok Mathieu zijn been op en zo ontstond de naam 'Cripple Joe 44

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 46