ding liep 1:4, maar we reden er wel het hele land mee door. Als we bijvoorbeeld in Arnhem moesten optreden, ging een groot deel van onze gage op aan benzine... Later kochten de Frogs nog twee oude zwarte Chryslers, waarmee ze in de weekenden hun succes tegemoet reden. Op de vraag hoe er wordt teruggekeken op de jaren '60, antwoordde Dave van der Schaaf: "Het was een prachttijd, ondanks dat we bijna de hele zondag bij Borst in de weer waren. Nadat we hadden uitgeslapen, gingen we van 11.00 tot 13.00 uur repeteren en daarna had je eigenlijk geen zin meer om bijvoorbeeld naar het strand te gaan. Mijn vriendin die ik, een half jaar voordat de band start te, leerde kennen, vond dat natuurlijk niet zo leuk. Als tegenprestatie hadden we de afspraak gemaakt dat ik met optredens de helft van de avond zou spe len en de andere helft met haar zou dansen. Dat is één keer gebeurd, want de band kon me natuurlijk niet missen. Ik ben overigens nog steeds met de zelfde vrouw getrouwd. Onze grote bekendheid in die mooie jaren hadden we hoofdzakelijk te danken aan het feit dat er veel publiciteit aan ons werd be steed. Zo stonden we in de muziekbladen POPfoto en Hitweek. Zelfs het katholieke blad Illustratie heeft in 1968 een artikel aan ons gewijd. Karei Hi lie is de grote man achter de productie van de eerste popshow voor de tieners, die op donderdagavond 21 juli 1966 plaatsvindt in de veilinghal en wordt opgeno men door de VARA. Aan deze show werken vele arties ten van naam mee, zoals de Haagse Beatgroep Q'65, de Belgische zanger Ferre Grignard, The Lords, The Motions De naam Frogs werd rond 1970 veranderd in Head over Heels. Van boven naar beneden: Jaap Neele, Dave van der Schaaf, Jean Hanck, Fiep Holleman en Nico de Graaf. Rond 1970 werd de naam Frogs veranderd in Head over Heels, die nog twee singles uitbracht. Deze groep, waarvan de naam later overging in 'Poker Kwartet', bestaat nu uit Jean Hanck, Dave van dei- Schaaf, Jaap Neele en Cor Boot achter de drums. Deze formatie treedt alleen nog op bij speciale ge legenheden. Op 25 juni 1983 werd er met de Frogs in hun thuis basis Borst voor de tieners en twens uit de zestiger jaren een goed bezochte en geslaagde reünie ge houden. De plaatselijke middenstand, met als grote spil Simon Quax, begint in juni 1966 met de organisatie van zomer avondfeesten. In de Burg. Mooijstraat worden de eerste braderies gehouden, waar ruimte was voor populaire mu ziek door middel van het draaien van grammofoonplaten. Daarvoor komt zelfs Herman Stok, die bekend was van het televisieprogramma 'Top of flop', langs. OVER

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 45