De hoes van de eerste single van de Frogs, die in het voorjaar van 1967 uitkwam. brengen. Opvallend was dat de nummers ge heel live werden opgenomen en uitgezonden, terwijl de meeste bands in die tijd uitsluitend 'play-backten'. In november 1968 waren de Frogs ook op de buis te zien in het programma 'Twien', dit keer met hun tweede single 'Jud gement'. Dit programma werd gepresenteerd door een nog jonge Jos Brink. Het nummer ging letterlijk en figuurlijk de mist in. De rookmachines, die voor een mystiek decor moesten zorgen, deden hun werk namelijk te overdadig en daardoor stond alles blauw in de Bellevue-studio. In juni 1967 zorgde de groep nog voor een primeur in de uitoefening van de Nederlandse beatmuziek. Zij bespeelden namelijk bij een optreden in Borst, geheel in Oosterse sfeer en in kleermakerszit, een sitar, waarvan bijvoor beeld ook de Beatles en Rolling Stones voor sommige nummers gebruik maakten. Volgens Dave van der Schaaf stelde het niets voor, mer The last seven days 'geschreven. Wij mochten dat in de studio opnemen met achtergrondkoortjes en al. Het klonk geweldig, maar bij Bovema vond men dat iemand anders het maar moest gaan zin gen. Er werd toen gekozen voor de groep 'Gloria met leadzanger Robert Long, die er een grote hit van maakte. Anders waren wij zeer waarschijnlijk doorgedrongen tot de vaderlandse topparade. Naderhand bleek dat dit nummer door 14 andere artiesten was opgenomen en in meer dan 50 landen werd uitgebracht. In de danszalen hadden de Frogs een stevige aan hang. Elke zondag speelden zij van 20.00 tot 23.00 uur in de sociëteit van Borst. Ze kregen zelfs een eigen fanclub, die 900 leden telde. Daarbuiten tra den zij op in onder meer de Alkmaarse Canadaclub, in ABC te Beverwijk en tijdens de Sneekweek. De groep was ook aanwezig op de plaatselijke popfes tivals in 1966 en 1967 en op het beatfestival dat hier in 1967 werd gehouden ten bate van de actie 'Steun Israël'. Landelijk werden de Frogs niet alleen bekend via de radio, maar ook door tv-uitzendingen. Het eer ste optreden in juni 1967 in het programma 'Ringo' van de VARA werd echter helaas een grote flop, omdat de technici het geluid van de (nerveuze) Frogs wisten te vervormen tot een verschrikkelijke orgie van lawaai. De uitzending in augustus van dat jaar van het AVRO-zomeravondprogramma 'Tien Tien' zag er beter uit. De Castricummers mochten daarin niet alleen hun 'Man on the Cloud', maar ook als tweede nummer 'Key to love' ten gehore Voor het vervoer maakten de Frogs onder andere gebruik van een oude Cadillac-ziekenauto. want niemand van de groep kon er eigenlijk op spe len. Het was dan ook meer een leuke stunt om het publiek, dat wekelijks kwam, te blijven boeien. Voor het vervoer maakten de Frogs gebruik van een aantal opvallende auto's. De instrumenten gingen wel in een normaal busje, maar de bandleden re den bij voorkeur gezamenlijk in een grote dure wa gen. "We begonnen met een oldtimer van het merk BMW. Daarna tikten we een oude Cadillac-zieken auto op de kop, waarvan de sirene nog werkte. Dat

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 44