IE PALIMAs. Daar kwamen we achter toen we Dave uitnodigden om in hotel Borst nog eens wat herinneringen op te halen. "De naam Frogs hebben Jean Hanck en ik bedacht. Die heeft niets te maken met de kikkers in de sloten, maar stamt uit de tijd dat de Nederlandse jeugd in twee groepen werd verdeeld: de Kik kers en de Vetkuiven. De Kikkers waren dan de artistieke/ingen, waartoe wij ons ook rekenden. We speelden in 1964 in de volgendeformatie: Nico de Graaf (leadzanger), Jean Hanck (sologitaar), Bob Morelis (slaggitaar), Raymond van 't Veer (drums) en ikzelf (piano, orgel en basgitaar). Later kwam Peter Dekker in de plaats voor Bob Morelis en ging Piet Holleman (beter bekend als Fiep') Raymond van 't Veer ver vangen. Na verloop van tijd verving Hein Brandjes Peter Dekker en werd Jaap Neele (basgitaar en dwarsfluit) aan de band toegevoegd. Dick van Eik werd de manager van de Frogs. Hij sloot contracten voor ze af, vulde hun belastingbiljetten in, kortom hij regelde alles voor de Castricumse close-harmonyband op financieel ge bied. Zo financierde hij een deel van de aanschaf van de eerste installatie, die later uit de optredens moest wor den terugverdiend. Van Eik was ook de grote promotor van de wekelijkse dansavonden in Borst en daardoor tra den de Frogs daar regelmatig op. Nadat Van Eik in 1968 stopte met het zakelijk leiderschap, werd hij opgevolgd door Lau Ruyter. 'The Frogs Ltd'kwamen voort uit 'De Paloma's'. V.l.n.r.: Bob Morelis, Raymond van 't Veer, Nico de Graaf en Jean Hanck. De Frogs in de 'Flower Powertijd'. V.l.n.r. achter: Dave van der Schaaf Nico de Graaf en Hein Brandjes; voor: 'Fiep Holleman en Jean Hanck. De Public Relations werden verzorgd door Karei Hille, de latere producer en reclameman van Bo- vema. Bij platenmaatschappij Polydor werd in het voorjaar van 1967 de eerste single van de Frogs ge maakt. De titel was 'Man on the Cloud' met op de B-kant 'Playgirl'. De tekst en muziek werden ge schreven door Karei Hille, Nico de Graaf en Dave van der Schaaf. Nog voor het nummer uitkwam, werd er in een advertentie in het Nieuwsblad voor Castricum vermeld dat er binnen een week al 100 platen waren verkocht. Het eerste exemplaar werd aan burgemeester Smeets overhandigd. Deze stelde het gebaar van de Frogs zeer op prijs. Hij sprak daarbij de wens uit dat de Frogs-fans, nu ze een plaat van hun favorieten hadden, hun namen niet meer zouden schilderen op verkeersborden... In de Nederlandse popwereld werd het nummer goed ontvangen. Herman Stok vond het een goed plaatje en draaide het in zijn radioprogramma 'Tijd voor teenagers'. Joost den Draaier omschreef het als 'helemaal het einde' in zijn programma 'Joost mag het weten' van Veronica. Ook was de single nog te beluisteren in het programma 'Top twintig' van Skip Voogd. Karei Hille schreef ook de tekst voor de tweede single, getiteld 'Judgement' met 'The Better Day' op de andere zijde. Ondanks dat de platen redelijk werden verkocht, zijn het geen hits geworden. Toen Radio Veronica de eerst single begon te 'pluggen', was die eigenlijk alweer oud geworden en was de eerste aanvankelijk beperkte oplage zo goed als uitverkocht. De tweede plaat, die regelmatig door Tineke de Nooij van Veronica werd gedraaid, deed het beter en haalde de tipparade. Over de plaatopnames wist Dave de volgende, enigszins pijnlijke, anekdote te vertellen: "Karei Hille en John Möhring hadden in die tijd het num- 41

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 43