De belevenissen van Martien Duijn "Met mijn vrienden Kees de Graaf en Nico Meijne en mijn jongere broer Kees vormden wij The Flying Stars. Ik speelde daarin gitaar. Wij traden regelma tig op, onder andere in De Mantelmeeuw en bij het jaarlijkse gezamenlijk ontbijt van Vitesse in Borst. Ook waren we te zien en te horen op een popfesti val in de veilinghal, op bruiloften en partijen of in boerderijen waar jeugd kampeerde. Op uitnodiging van een platenmaatschappij deden we mee aan een popavond bij Piet Roosendaal. Wij kwamen na Johnny and his Cellarrockers en het liep toen helemaal uit de hand. De band van Jan Akkerman beschikte namelijk over de meest moderne appa ratuur, terwijl wij het moesten doen met een zelf gemaakte versterker, boxen uit oude TV-toestellen en een eenvoudig trommeltje. Omdat ons optreden totaal mislukte, braken er zelfs massale vechtpar tijen uit in de Dorpsstraat, waarbij vooral de jeugd van het tentenkamp aan de Zeeweg was betrokken. Ik geloof dat dit ons laatste optreden was, waarna ik overstapte naar 'The Continentals'. Bij deze groep werd ik slagwerker. De band bestond verder uit Bernard Engt, Henk van den Kommer en John Hensbergen. Bernard en Henk kwamen uit Uitgeest. Zij speelden beiden bas- en sologitaar. John, die in Castricum woonde, vertoonde zijn kunsten op de ritmegitaar. Wij begonnen in De Instuif, maar naar mate de band beter en professioneler werd en meer bekendheid kreegtraden we op in tal van grote dancings en discozalen in heel Noord-Holland. Het repertoire was algemeen en voldeed ruim aan de eisen van het publiek. We trokken bomvolle zalen. The Continentals begonnen in De Instuif (nu De Kern). V.l.n.r. achter: Martien Duijn, Henk van den Kommer en John Hensbergen; voor: Bernard Engt. De optredens werden via een bureau geregeld en geboekt. In verband met de Buma-rechten moest elke keer worden bijgehouden welke nummers er werden gespeeld. Het geld dat werd verdiend, werd gebruikt voor de aanschaf van betere geluidsappa ratuur en instrumenten. Uiteindelijk was het een uit de hand gelopen hobby. Omdat niemand van ons een rijbewijs had, werd de groep dankzij een fanatieke fan met een gesloten VW-busje van eierenhandel Vermeulen uit Uitgeest naar de optredens gereden. Twee man zaten voorin naast de chauffeur en de andere twee in het laad- gedeelte bij de instrumenten en apparatuur. Dat gebeurde soms twee keer per week. Henk en Bernard waren bijna dagelijks met nieuwe nummers bezig. Deze werden dan iedere zaterdag middag met elkaar doorgenomen met de volledige instrumentale bezetting in de huiskamer van moe der Engt. De familie Engt had gelukkig een hoek woning en goede buren. Zij ergerden zich niet aan de muziek, maar genoten er juist van. Soms kwa men ze zelfs met bruikbare tips als de weergave niet perfect klonk. In 1964 heb ik mijn drumstokken overgedragen aan de Castricummer Loet Steeman, omdat ik het te druk kreeg met een avondstudie en mijn werk en ben ik de bandleden uit het oog verloren. De eerste popshow Vanaf 1964 neemt de aandacht voor popmuziek, zowel landelijk als in ons dorp, fors toe. Het Nieuwsblad voor Castricum opent in 1966 onder re dactie van Karei Hille de jongerenrubriek 'Monitor', die soms een hele pagina in beslag neemt. Er wordt daarin veel gesproken over The Frogs. Deze band kan worden beschouwd als de bekendste Castricumse popgroep aller tijden. The Frogs 'The Frogs Ltd' - wat men zou kunnen vertalen met 'Naamloze vennootschap De Kikkers' - heb ben zes roemrijke jaren beleefd in de Castricumse popgeschiedenis. Zij kwamen voort uit 'De Palo ma's', waarvan Karei Hille de leider en zanger was. In deze groep speelden ook onder andere Nico de Graaf en Jean Hanck. In 1964 veranderde de naam in The Frogs en werd de band behoorlijk uitge breid. Een van de nieuwkomers was Dave van der Schaaf. Hij heet eigenlijk Gerard, maar koos voor Dave als artiestennaam. Dave beschikt nog over veel materiaal uit de Frogsperiode, maar de meest aansprekende gebeurtenissen zitten in zijn hoofd. 40

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 42