Het eerste grootschalige optreden van bekende vertol kers van 'lichte muziek' voor de Castricumse teenagers vond in mei 1962 plaats in de vroegere veilinghal aan de Kramersweg ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van voetbalvereniging Vitesse. De club bood de oudere jeugd een 'Music Song and Starparade' aan, verzorgd door Ben Essing. Ruim 600 teenagers genoten volop. Zij beleefden het optreden van The Blue Diamonds en Willeke Alberti als hoogtepunt. In die tijd werden in Castricum veel bandjes gevormd, die op zaterdagavond of zondagmiddag optraden op diverse locaties, zoals het jeugdhuis 'De Instuif' aan de Overtoom (nu 'De Kern' geheten), jeugdherberg 'De Mantelmeeuw' aan de Bleumerweg, de zalen van café Roosendaal en De Rustende Jager aan de Dorpsstraat, café 'De Harmonie' aan de Burg. Mooijstraat en niet te vergeten Hotel Borst in Bakkum. The Yellow Rockers Rond 1961 werden de Yellow Rockers opgericht, bestaande uit Loek Kaandorp, Peter de Graaf en René Huissen. Loek en Peter speelden gitaar en zongen tweestemmig. René was de drummer. Het geluid was akoestisch, omdat de aanschaf van elek trische gitaren niet haalbaar was. Het repertoire bevatte veel nummers van The Everly Brothers en door het tweestemmig zingen klonk dat erg goed. Zo goed zelfs, dat Loek en Peter nog mochten proefzingen voor een studio met kans op een plaat opname. Het mooiste optreden was in café Roosendaal met de toen beroemde Johnny and his Cellarrockers, de band van Jan Akkerman. The Yellow Rockers tijdens een optreden begin jaren zestig. V.l.n.r.: Peter de Graaf, Loek Kaandorp en René Huissen. In de zomermaanden speelden de Yellow Rockers met groot succes iedere woensdagavond tussen cabaret- en toneeluitvoeringen door in De Man telmeeuw. Het podium was daar uit kurken opge bouwd. Ook gaf de groep acte de présence op ver schillende Castricumse evenementen en deed mee aan een talentenjacht in Uitgeest. Martien Duijn, geboren in Bakkum in december 1945, maakte deel uit van twee bandjes die in de jaren '60 ac tief waren. Als hij naar de lts in Alkmaar fietste, bleef hij vaak staan kijken voor de etalage van de muziekwinkel van Spanjaard naar drumstellen en gitaren. Na lang aan dringen mocht hij van zijn ouders een licht beschadigde gitaar kopen voor 30,- en les nemen. Na de lts ging Mar tien als timmerman werken bij aannemersbedrijf Res in de Schoolstraat. Daar ontmoette hij Kees de Graaf en Nico Meijne en werd het plan gesmeed om een bandje op te richten. Zij noemden dit 'The Flying Stars'. The Flying Stars op een partijtje in de huiskamer. Het microfoontje hangt aan de lamp. Naast drummer Kees Duijn staan rechts Kees de Graaf en Martien Duijn. Links staat Nico Meijne. 39

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 41