Piet samen met zijn broer Wim aan het aardbeien plukken. Piet Borst in de moderne aardbeienkas achter de boerderij. loop, gezelligheid. Van half april tot eind september. Maar het was de tijd van de superheffing, de tijd van de beperking van de melkproductie! Het werd alle maal minder en ik had vanaf mijn zesde jaar al tus sen de koeien gezeten, melken vanaf mijn elfde en in die tijd eerst helpen met melken, naar de mis, naar school, thuis koeien melken, aardappelen schillen; we hadden een groot gezin, 17 kinderen en ik was de oud ste. Eigenlijk was ik na al die jaren op, toen ik besloot in 2002 te stoppen! Een moeilijke beslissing. We heb ben een slechte tijd doorgemaakt. Maar gelukkig heb ik mijn aardbeien en bollen, dat is erg leuk werk. Die aardbeien staan in drie lange kassen en vraagt veel werk, waarbij mijn broer Wim helpt. Ik koop stek ken in, die na planten in de grond half december wor den gerooid en in de vriezer gaan In maart worden ze geplant of in juni en dan heb je het volgend jaar een mooie plant, die goede volle smakelijke aardbeien geeft. Ja ik lever ook wel stekken aan volkstuintjes. Natuurlijk moet je veel aandacht geven aan de voe ding en bewatering, maar ook aan het onderkennen van ziektes en het kiezen van bestrijdingsmiddelen. Maar het is ook hobby net zoals de bollen, heel veel handwerk, maar leuk om te doen. Die bollen horen tot de familie der aronskelkachtigen, een geurend bolgewas, dat op mijn grond goed ge kweekt kan worden. De bol is wat giftig, als je eraan likt krijg je een dikke tong, dus dat moet je niet doen. Die bollen passen heel goed in het werk met de aardbeien, ze worden voornamelijk geëxporteerd en zijn bestemd vooral voor de aanmaak van medicijnen. Ze staan nu in de loods in kratten, ja wel veel, zo 'n 150.000 denk ik. En er is nog steeds gelukkig wat drukte om ons heen, want één van onze beide zoons, met zijn loonbedrijf, stalt hier zijn machines. Die andere jongen werkt in de groen voorziening. En de camping zorgt natuurlijk in het seizoen voor aanloop. We zitten hier best! Heereweg 37 In het jaar 1866 stond het stuk grond op de hoek Heere weg-BI eumerweg omschreven als een perceel genaamd 'De akkers aan den Weg', in sectie A, nr. 205 groot 51 are. In dat jaar werd dit perceel samen met boerderij Starren- burg aan de Bleumerweg en een groot aantal andere per celen uit de nalatenschap van Klaas Stet, toegedeeld aan zijn dochter Antje Stet, weduwe van Gerrit Brakenhoff. Hun zoon Cornelis ging het huis bewonen dat in 1878 ge reed kwam: 'een huis, erf en schuur, met boomgaard en erf'. In 1904 nam Jan Beentjes Gerritszoon, landbouwer te Heemskerk, de woning over. Dirk Cornelis Twisk, geboren in 1866, zoon van Floris Twisk en Trijntje Bruijn, nam de boerderij over in 1910. Hij was ge huwd met Maria Nagel (Stamboom fam. Twisk in 10e jaar boek). Uit het huwelijk werden 9 kinderen geboren. Toen Dirk C. Twisk in 1936 overleed, kwam de boerderij (sectie A, nr. 865) in bezit van zijn zoon Christiaan Twisk, De boerderij aan de Heereweg in 1980. 36

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 38