Bleumerweg Bleumenveg links: De situatie in 1919. rechts: De situatie in 2007. Klaas trouwde in 1838 met Antje Krom en was naast vee houder ook schelpenvisser. Uit het huwelijk werden 8 kinderen geboren. Klaas Stuifbergen overleed in 1902 op 95-jarige leeftijd. In 1903 volgde de verkoop van het huis aan Pieter Zonne veld, landman, gehuwd met Maartje Levering. Vanaf 1908 woonde hier hun dochter Marijtje Zonneveld, gehuwd met Petrus M. Borst. Pieter Zonneveld ging wonen aan de Heereweg 74 te Bakkum. Petrus Martinus (Piet) Borst was geboren in 1879 te Scha- gen, zoon van Cornelis Borst en Anna Maria Janse. In april 1930 werd door Piet Borst bij de gemeente Castricum een bouwvergunning aangevraagd voor het bouwen van een hooibergplaats met veestalling. Het betrof het plaatsen van een onvolledige stolp met een enkel vierkant, aan de noordkant, tegen het bestaande woonhuis aan, waarvoor hij vergunning kreeg. In 1936 volgde, na overlijden van zijn schoonmoeder Maartje Levering, overdracht van het huis met erf en schuur aan Piet Borst. In 1953 werd zijn zoon Cornelis P. (Cor) Borst, geboren in deze boerderij in 1912, de nieuwe eigenaar; hij trouw de met Petronella (Nel) E. van Niekerk. Cor Borst kocht in 1954 een stuk weiland van ruim 9 hectare aan het Jan Miessenlaantje. Ook liet hij een aantal werkzaamheden uitvoeren, zoals een gierkelder in 1941, verbouwing van de woning in 1958 en de stal in 1959, de bouw van een loopvoederstal in 1973 en het bouwen van een bergloods in 1980. Toch leek het bedrijf te klein voor de mogelijke opvolger, zoon Gerard Borst, die uiteindelijk naar Nieuw- Zeeland vertrok. In 1982 werd het geheel overgenomen door Ron M.C. de Nijs, melkveehouder, zoon van aannemer Thijs de Nijs en Netty Toepoel. Hij realiseerde een uitbreiding van de loop stal en opslag voor landbouwwerktuigen. In 1983 volgde een wijziging van de buitengevels en een inwendige ver bouwing van de woning. In 1984 werd de boerderij met een technische werkruimte uitgebreid. In 1993 werd het bedrijf, toen in het gebied verkaveling werd doorgevoerd, overgenomen door Petrus C.J. (Piet) Borst, geboren in 1939, zoon van Petrus J. Borst en Mar- garetha P. Hes, en kleinzoon van de vroegere eigenaar Piet Borst. Piet Borst vertelde: "We zaten eerst op de Brakersweg, maar dat werd te klein. We hadden er toen wel een zuivelwinkel bij, maar we kregen de kans om naar Bakkum te gaan, Na de overname ben ik doorgegaan met de melkveehouderij, een stuk of 50 koeien en wat schapen erbij, zo 'n 60, 70, maar de zuivelwinkel hebben we niet voortgezet. Wel deed ik er wat bij:groente, wortelen en spruitjes en zo. Mijn vrouw deed vooral de schapen, zeker in de lamme- rentijd was dat nodig en zij kon dat goed: haar handen waren smal, dus als er ingegrepen moest worden, kon zij dat. Mijn handen waren te grof! In 1993 zijn we, na de vraag 'mogen we ons tentje hier opzetten? 'met de camping begonnen, dat geeft wat aan- De huidige boerderij aan de Bleumerweg. 35 I

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 37