Het melkrijdersbedrijf van Niek Hes. Niek Hes en Afra Bes se ling met hun kinderen v.l.n.r.: Kees, Lida, Gerard, Nico en Jos. Oh ja, met die melkbussen nog wel eens een ongeluk gehad: kreeg een volle bus, die weggegleden was van de wagen op mijn borst. Ben nog wel naar Ursem ge reden, maar daar zakte ik in elkaar. Met twee gebro ken ribben en longschade in het ziekenhuis gelegen. M'n jongens Kees en Nico hielpen toen, die kenden alle adressen en die jongen van Molenaar, die reed. Nico kreeg zelfs drie weken vrij van militaire dienst, hij zat in Amersfoort. Maar na drie weken reed ik zelf weer. Het was mooi werk, zelfstandig werk ook en op het laatst reed ik voor Campina in Heiloo. Dat heb ik vier jaar gedaan en toen ik 62 jaar werd, in 1986, was het over, voorbij. Maar we hebben een grote tuin, dus werk was er wel. Dirk Stuifbergen heeft de tuin altijd gedaan, toen ik nog melk reed, ook met zijn broer Teun, ja die lust ten graag een biertje. Dirk bleef ook heel vaak bij ons eten, dat kon wel. Ik heb nu nog een stuk tuin naast het huis natuurlijk, ook mijn zoon heeft een stuk, maar het gaat me niet zo makkelijk meer af Spitten gaat nu niet meer, de tuin is eigenlijk te groot: "Moet je een stukkie tuin hebben, dat kan wel hoor! Om die tuin had ik indertijd 45 melkbussen staan, met kettingen ertussen, maar ze werden regelmatig omge trapt, vandaar dat er nu een hekje om de tuin staat. We wonen hier al lang en prettig, kinderen in de buurt, twee wonen hierachter in dat dubbele woonhuis en we redden het nog wel. Auto rijden doe ik ook nog, in de buurt. Als we verder weg willen, brengt een van de kinderen ons daar naar toe. We hebben het goed, da 's zeker. Cor Borst omstreeks 1960. Bleumerweg 20, 'de Sleutelhoeve'. Aan de noordkant van de Bleumerweg, op de hoek van het Jan Miessenlaantje, staat een groot aantal bedrijfspanden, waarvan een voormalige stolpboerderij een herkenbaar deel uitmaakt. Deze boerderij kent een heel lange geschiedenis. Een huis op die plaats was reeds voor 1771 in bezit van Pieter Maijnszoon, die getrouwd was met Aagje Pieters Limmen. In 1771 is Pieter Maijnsz overleden en toen Aagje Pieters Limmen in 1784 hertrouwde met Jacob Stuifbergen, kwam het huis in bezit van laatstgenoemde. In 1797 trouwde Ja cob met Dieuwertje Mente en zij kregen zeven kinderen, waarvan er twee zeer jong overleden. In 1830 woonde Jacob Stuifbergen nog in dit huis als vee houder, inmiddels 75 jaar oud, met zijn vrouw Dieuwertje en met nog twee kinderen: Klaas, schelpenvisser, 22 jaar en Willemijntje, 17 jaar. Na het overlijden van Dieuwertje werd in 1837 de boe delscheiding vastgelegd, waarin de vijf kinderen deelden. Zoon Klaas werd eigenaar van twee percelen weiland en "een huis en erve, staande en gelegen te Bakkum, het erf groot 15 Roe en 20 Ellen, sectie A, nr. 216, belend ten zuiden de weg, ten oosten de Algemene Armen van Castri- cum, ten westen de erven mr Jacob Nuhout van der Veen. 34

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 36