Door dat werk, dat bijna helemaal met de hand werd gedaan, had je wel contact met de grond, zeker. Je kwam ook wel eens wat tegen. Oude munten bijvoor beeld, heel veel heb ik er gevonden. Piet Bleijendaal kwam ook wel zoeken. Hij heeft er veel van mij gekre gen; munten uit 1758, zelfs een cent uit 1637, centen Willem uit 1826, 1827, 1837, 1855; 2'A cent uit 1914, een Belgische cent uit 1890, kijk hier, leuk toch in zo 'n doosje, een stuk of 22 heb ik er nog. Wat ik al zei, bijna alles werd met de hand gedaan, we hadden kleine akkertjes, niet te diep de grond in. Later had ik een klein trekkertje en een freesmachine, maar het bleef heel hard werken met sterk wisselende in komsten. Daarom heb ik ook een rolkas gezet. Je kon dan in de winter narcissen, soms wat tulpen en in de herfst chrysanten telen. En die bracht ik dan naar de veiling in Beverwijk, In de loop van de tijd werd het steeds zwaarder: ei sen die gesteld werden aan gebruik van bestrijdings middelen, gebruik van mest, allerlei regels waaraan je moest voldoen en waarvoor investeringen nodig waren. De kosten werden steeds hoger, ook transport kosten: geen veiling meer in Beverwijk, dat werd Alk maar, ook opgeheven. Daarom naar Aalsmeer! In 1988 ben ik ermee gestopt en ben ander werk gaan doen. Na het overlijden van vader is de boerderij aan de Breedeweg verkocht. Mijn vrouw heeft er een schilde rij van gemaakt, is het niet fraai? Na het overlijden van Adrianus Johannes Meijne werd het woonhuis in 1994 verkocht aan Eric Albert Kroese, geboren in 1948 te Amsterdam, kapitein der grote vaart, gehuwd met Theodora J.J. (Dorien) Kaandorp. Het woon huis werd omschreven als 'woonhuis, schuur, tuingrond en verdere aanhorigheden, gelegen te Castricum, sectie B, nr.6986, groot 52 a. en 97 ca. In december 2005 kocht Rob Beijer, geboren in 1966 te Huissen (bij Nijmegen), verkeersvlieger, het woonhuis met een deel van de grond. In juli 2006 ging hij er wonen met zijn vrouw, Monique Stoutenbeek, verkeersvlieger; zij hebben drie kinderen. Gerrit Kuijs (Lange Luuk), was eigenaar van de boerderij tot 1951. Brakersweg 71 De stolpboerderij, die nu op de hoek van de Brakersweg en de Kooiweg staat, had een voorganger uit het begin van de 19e eeuw. Gerrit Duinmeijer, de toenmalige eigenaar, verkocht in 1834 huis en erf, gelegen in sectie B, kad. nr. 132, met de omliggende percelen, samen groot 85 a, aan de toen 36-jarige Jan Louter, die het vervolgens langdurig in bezit had. Na zijn overlijden kwam in 1872 het huis, dat tegen de weg stond, met erf in bezit van zijn doch ter, Aagje Louter, gehuwd met Jacob Kuijs, landbouwer te Castricum. In 1892 volgde sloop van het huis en schuur en in 1893 de bouw van een nieuw huis, waarbij in 1894 een boet werd bijgebouwd. Dit huis stond vermoedelijk iets meer naar het zuiden, op vele meters afstand van de weg. Deze boerderij werd herbouwd in het jaar 1911, waarbij ge bruik gemaakt werd van bouwmateriaal (planken, balken en gebikte stenen) afkomstig van de oude r.-k. Pancratiuskerk aan de Dorpsstraat, die in 1910 gesloopt was. Gerrit Kuijs Ja- cobszoon, geboren in 1875 (ook wel lange Luuk genoemd), werd de eigenaar en bewoner, samen met zijn zuster Guurtje Kuijs, geboren in 1870; beiden waren ongehuwd. De situatie in 1836. 32 De situatie in 1985. Brakersweg

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 34