Carel Hendrik Moens, burgemeester van Castricum van 1869 tot 1877. Jacob Boreel van Hogelanden, burgemeester van Castricum van 1877 tot 1888. in Beverwijk wonen. Op 15 november 1877 wordt hij op zijn verzoek ontslagen en wordt notaris in Beverwijk. Dit beroep oefent hij gedurende 41 jaar uit naast zijn wethou derschap voor deze gemeente. Een plein en een straat zijn in Beverwijk naar hem genoemd. Op 1 december 1877 wordt Moens als burgemeester van Castricum opgevolgd door de 25-jarige jonkheer Jacob Willem Gustaaf Boreel van Hogelanden, die werd gebo ren op het landgoed Waterland te Velsen, rechten studeer de in Leiden en enige tijd werkte als attaché in Londen. Enkele maanden na zijn ambtsaanvaarding trouwt hij op 14 maart 1878 te 's-Gravenhage met barones Maria Cornelia Schimmelpenninck van der Oye. Jacob heeft van de minister van Binnenlandse Zaken toestemming om gedurende ruim twee maanden een buitenlandse huwelijksreis te maken. Na zijn terugkeer wordt hij op 11 juni 1878 in Castricum fees telijk binnengehaald: straten en huizen zijn versierd en er staan erepoorten op de Rijksstraatweg. Jacob Boreel heeft toestemming om te wonen op zijn landgoed Meervliet te Velsen. Wel moet hij voor de burgers van Castricum op elke woensdag in Castricum te spreken zijn. In 1884 wordt Jacob Boreel ook benoemd tot burgemees ter van Heemskerk. Om zich volledig te kunnen wijden aan zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer krijgt hij op 1 mei 1888 op eigen verzoek ontslag als burgemeester van Castricum en Heemskerk. De periode van de burgemeesters Zaalberg, Moens en Boreel van Hogelanden kenmerkt zich als een betrekke lijk rustige periode in de Castricumse geschiedenis. Het aantal inwoners schommelt tussen 1375 en 1715. Er zijn Johannes Mooij, burgemeester van Castricum van 1888 tot 1918. Burgemeester Mooij op zijn werkkamer in het raadhuis. 13

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 15