Oktober 5 De tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' in het bezoekerscentrum De Hoep is afgelopen. Er zijn ruim 100.000 bezoekers geweest. 11 Atlete Hilda Kibet ontvangt het certificaat van Ne derlanderschap. 11 De gemeenteraad neemt afscheid van raadslid Mascha Kroone van de politieke partij CKenG. Bert Visser wordt geïnstalleerd als haar opvolger. 12 In de Dorpskerk opent de burgemeester de tentoon stelling 'Van Oud naar Nieuw Castricum' ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de Werkgroep Oud-Castricum. Het 30e jaarboek wordt gepresen teerd en Ernst Mooij, lid vanaf het eerste uur, krijgt een koninklijke onderscheiding. 15 Gé de Wit, vijftig jaar lid van Vitesse'22 en oud voorzitter van de voetbalvereniging Vitesse'22 wordt uitgeroepen tot ere-lid van deze club. 24 Castricum is 'Milleniumgemeente' geworden. In de raadzaal wordt gedebatteerd over het thema 'Ar moede de wereld uit, illusie of realiteit'. 27 Het Timmerdorp Castricum is tijdens een bijeen komst in het AZ-stadion uitgeroepen tot het beste timmerdorp van Noord-Holland. 31 Een bijzonder sfeervol kunstproject 'Allerzielen Alom' wordt uitgevoerd op de begraafplaats 'On- derlangs'. Veel nabestaanden herdenken op eigen wijze hun dierbaren. November 2 Als blijk van waardering hebben de gemeente en de Stichting Welzijn zo'n 300 vrijwilligers een feest bezorgd in theater Dansende Duinen in het gebouw De Clinghe. 3 Slotmanifestatie van de activiteiten van de werk groep 'Castricum ontmoet'. Er wordt een multicul tureel feest gegeven in de Maranathakerk. 11 Expositie en veiling bij restaurant Blinckers van be schilderde houten tafelbladen. De opbrengst ruim 33.000 euro komt ten goede aan het hospicehuis in Beverwijk. 21 De Adviesraad voor de uitvoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) is geïnstal leerd. Voorzitter is oud-wethouder Y. van Gosliga. 29 De gemeenteraad breekt zich het hoofd over een wens van de dorpsraad Bakkum om Castricum aan Zee te veranderen in Bakkum aan Zee. Alles blijft zoals het was. 30 Drie oude houten graftekens, gerestaureerd op ini tiatiefvan de Werkgroep Oud-Castricum, zijn over handigd aan het college van kerkrentmeesters van de Dorpskerk. Voorts zijn drie panelen over de his torie van de kerk aangeboden. December 5 Start van een actie voor gezinshuis 'Het Kronendak' voor kinderen met een verstandelijke handicap. 8 Feestelijke opening van de wandelroute over de Korendijk door wethouder Christel Portegies. Er is een fraai boekwerkje uitgebracht, waarin de route door Ernst Mooij is beschreven. 8 Het 25-jarig bestaan van het biljartcentrum van de gebroeders Veldt wordt gevierd. Ber Veldt neemt afscheid, maar Jan Veldt en zijn vrouw Gonnie zet ten de zaak voort. 13 Bert Zonneveld krijgt uit handen van wethouder Hes een oorkonde en een speldje voor zijn opruim- activiteiten op het strand. Hij is de 'zwerfvuilafpak- ker' van het jaar. 17 De laatste soosmiddag van de Projectgroep Ar- beidsuitgeschakelden Castricum (PAC) vindt plaats in verband met opheffing van de vereniging. 20 De 'nieuwe Cieweg en het gerenoveerde speelveld aan Het Korte Land worden officieel in gebruik ge nomen met snert en roggebrood. 23 Jaap Dekker werkt veertig jaar als begeleider bij de schildersclub 'Perspectief' en ter gelegenheid daar van is hem een receptie aangeboden. 30 Hans Rook heeft Tim Joosse opgevolgd als voorzit ter van de stichting 'Castricum helpt Muttathara'. Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan 15 De bibliotheek en de Stichting Welzijn Castricum organiseren het groot Castricums Dictee. De scho lieren van het Jac.P. Thijsse College worden versla gen door de 55-plussers. De 81-jarige Jaap de Vries is winnaar met slechts één fout.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 114