Kroniek 2007 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.754 inwoners, 236 minder dan het aantal inwoners op 1 januari 2006. 1 De traditionele Nieuwjaarsduik wordt afgelast we gens harde wind en hoge golven. Een groep 'wild- duikers' gaat toch de zee in. 6 Tijdens de nieuwjaarsreceptie ontvangt verloskun dige mevrouw M. Gehner-Stehouwer de gemeente lijke onderscheiding. Zij is 35 jaar verloskundige in Castricum geweest. 17 De atlete Hilda Kibet van Atletiek Vereniging Cas tricum wint de Halve Marathon van Egmond. 17 H. van Schoor heeft P. Sins opgevolgd als bewo nersvertegenwoordiger in de Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol (CROS). 18 De gemeenteraad kiest voor een ontwerp van archi tect Richard Groenendaal voor vernieuwbouw en uitbreiding van het raadhuis. 23 De bovenverdieping van restaurant Blinckers in Castricum aan Zee brandt uit. Februari 2 Mevrouw M. Suijkerbuijk-van Beek ontvangt een koninklijke onderscheiding voor haar vrijwilligers werk voor de Epilepsievereniging Nederland. 8 Bij een verkiezing van de leukste school van Neder land, georganiseerd door Radio 538, behaalde het Jac.P. Thijsse College de tweede plaats. 11 De heer Albert Bas is op 63-jarige leeftijd over leden. Hij was bestuurslid en erelid van de Cas- tricumse Reddingsbrigade. Verder was hij onder andere voorzitter van de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen. 11 De Stichting Sociaal Carnaval Castricum heeft men sen met een beperking getrakteerd op een groots carnavalsfeest in een tent op de Brink. 18 Hoogtepunten van de carnavalsviering waren de optocht door Pieperduin en de uitreiking van de car navalsonderscheidingen. Met de 'Orde van de Luie Bul' werden burgemeester Emmens, raadslid Irene Bouwman en Robert Zoontjes, vrijwilliger van de Carnavalsvereniging, verrast. 110 21 Piet Bettink, die in 2004 afscheid nam als eige naar en directeur van het Corsotheater, overlijdt op 67-jarige leeftijd. 27 De commandant van de brandweer Robin Burge ring neemt afscheid en het commando wordt over gedragen aan Petra Abma. Maart 1 Zeven Castricumse organisaties ondertekenen de intentieverklaring voor de realisering van een nieuw cultureel centrum op de plaats van Geesterhage en de bibliotheek. 1 De stichting Roads opent de deuren van restaurant KooKKunst in het activiteitencentrum De Wissel aan de Gasstraat. 7 Bij de verkiezingen voor Provinciale Staten is de opkomst 55,24%, wat 1% lager is dan bij dezelfde verkiezingen in 2003. In de kern Castricum was het opkomstpercentage 57,66%. 16 Jan Bijlenga, vele jaren raadslid voor Groen Links, is overleden. 17 Ralph Tuijn vertrekt voor een solo-roeitocht over de Stille Oceaan. April 20 De werkgroep Oud-Castricum heeft een vier kilo meter lange wandel/fietstocht 'Op zoek naar Hilde' uitgebracht, die vanuit het dorpscentrum door de Oosterbuurt voert. Het eerste exemplaar wordt over handigd aan Harry Vermanen, de nestor archeologie van de werkgroep. 25 Bij archeologisch onderzoek op een bouwterrein naast De Boogaert zijn sporen gevonden uit de Ro meinse tijd, zoals aardewerk en woningplattegron den. De eerste vondsten in dit gebied zijn al in de jaren zestig gedaan. 28 Elf personen ontvangen dit jaar een koninklijke onderscheiding. Het zijn V. Boonstra-Blom, O. Bij voet, M. van Doorn-de Bruine, IJ. van Gosliga, J. Glastra, T. Graas, S. Krom, S. Mooij, K. Peijs, R. Rieke, A. Zwaan-Visser. Ook wethouder B. Hes krijgt een onderscheiding.

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 112