Oud Castricum en haar website De Werkgroep Oud-Castricum opende in 2001 haar eigen website, waarop naast algemene informatie over de doelstellingen ook specifieke zaken zijn te vinden, zoals opgravingen uit het verleden, de archieven waarover we beschikken en de inhoud van de inmiddels dertig verschenen jaarboeken met daarin zeer interessante artikelen en foto's uit Cas- tricums en Bakkums verleden. Al vanaf het begin werd de website dagelijks door velen bezocht. Dat aantal is opgelopen tot maar liefst 18.818 bezoekers in 2007. Ook het hiermee samen hangende e-mailverkeer nam hand over hand toe. Bij nadere bestudering van de statistieken zijn er enkele bijzondere analyses te maken. De grootste aantallen bezoekers vinden we terug in de maanden januari, februari, maart, mei, oktober en november. Ongetwijfeld heeft dit te maken met het feit dat websitebezoekers in de andere maanden minder honkvast zijn en erop uit trekken. Opvallende pieken zijn ook te constateren in de da gelijkse bezoekersfrequentie. De zondagen, maan dagen en woensdagen zijn continu de favoriete dagen om de website te bezoeken. Ook de uren waarop bezoekers de website raadplegen, zijn na der te definiëren. De meest populaire uren zijn van 11.00 tot 14.00 uur. Dan is het even een uurtje rus tig, maar tussen 15.00 en 17.00 uur wordt er weer Correcties 30e jaarboek Ondanks het feit dat we een zo groot mogelijke zorg vuldigheid betrachten, sluipen er soms toch nog fou ten in de teksten. Onze excuses daarvoor. Hierbij drie correcties betreffende het 30e jaarboek: blz. 4, le kolom laatste alinea: Mevrouw Lommen - Sauveur was niet de moeder maar de stiefmoeder van burgemeester Lommen. blz. 18, 2e kolom le alinea: Wethouder Bollen is ontslagen van rechtsvervolging, zodat er geen sprake is geweest van een veroordeling, blz. 20, de zin in het interview met de heer Stevens, "Nu is er op deze plaats weer een bakkerij geko men" moet vervallen. De redactiecommissie druk gesurft, evenals om 20.00 en om 22.00 uur. De meest populaire pagina is de 'Homepage', maar dat komt omdat deze de startpagina van de website is. Hoog scoren vervolgens de pagina 'Nieuws' en de pagina's 'Genealogie' en 'Jaarboeken'. Ruim vijftig procent van de bezoekers logt recht streeks in met het webadres oudcastricum.com. Twintig procent bereikt de site via de zoekmachine Google; vele anderen komen binnen via een link vanaf andere websites, zoals de gemeente, Bakkum op zijn kop, Oer-ij website en Beeldbanken. Vaak gebruikte zoektermen (in 2007) zijn Hilde, geschiedenis Castricum, opgravingen en Castri- cumse familienamen. Boeiend is ook te zien waar de bezoekers zoal vandaan komen. Uiteraard komt het merendeel uit Nederland en de ons omringende landen, maar ook zijn er bezoekers uit Thailand, Oekraïne, Roeme nië, China, Brazilië, Seychellen, Russische Federa tie en Australië. Wellicht is het merendeel van deze 'vreemde' be zoekers afkomstig uit Castricum/Bakkum en willen ze graag, al dan niet uit nostalgische overwegingen, op de hoogte blijven van nieuws uit hun vroegere woonplaats. Onze website is te bereiken onder: www.oudcastricum.com 1 Schenking van haar collectie ansichtkaarten over Bakkum en Castricum door mevr. A. de Graaf-Zuurbier in aanwezigheid van Piet Blom en Simon Zuurbier. 108

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 110