1 mmm Werkgroep Public Relations (Hans Boot) Elke maand stond er een informatief stukje in de kranten in verband met de openstelling en de tijdelijke tentoon stellingen op de eerste zondag van de maand. Ter gelegenheid van onze jubileumtentoonstelling was er extra publiciteit. Ook Radio Noord-Holland besteedde aandacht aan dit evenement. Voor de rubriek 'Langs de Schulpvaart' in het Nieuwsblad voor Castricum leverde de Werkgroep vier keer een cul tuurhistorisch artikel. De Werkgroep kwam ook in het nieuws na het uitkomen van de wandel- en fietsroute 'Op zoek naar Hilde' en de wandelroute in de oude dorpskom. Voorzitter Piet Blom gaf in het Dagblad Kennemerland uitleg over de kaart 'Heerlykhyd van Castricum'. Onze website werd onderhouden door Sjef Smulders. Werkgroep Educatie (Cor Smit) In 2007 werden er weer veel bezoekers verwelkomd tij dens de thema-tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand. De Duynkant werd bezocht door de brugklassen van het Jac.P. Thijsse College en in het kader van 'Rondje Cul tuur' ook door leerlingen van het Clusius-college. In het kader van Kinderboekenweek 2007 is in samenwer king met Boekhandel Laan en de bibliotheek Castricum voor het basisonderwijs 'Het geheim van Castricum 1799' georganiseerd. Op 22 november werd de winnaar, groep 8 van basisschool Toermalijn, ontvangen in De Duynkant, waarbij de kinderen een presentatie over de Slag bij Cas tricum kregen voorgeschoteld. Daarna verzorgden een boswachter en twee leden van de Werkgroep een fietsex- cursie in het Castricums duingebied. Monumentenraad De Monumentenraad is ingesteld voor het gevraagd en ongevraagd adviseren van het gemeentebestuur over het gemeentelijk beleid op het gebied van cultuurhistorie. Het adviesorgaan telt 9 leden en de Werkgroep Oud-Castricum wordt vertegenwoordigd door Niek Kaan. In 2007 is de beschrijving van 124 panden in de gemeente afgerond ter voorbereiding op de formele procedure tot aanwijzing van gemeentelijke monumenten. Verder is dat jaar geadviseerd over een aantal bijzondere projecten. Voor de voormalige gemeente Castricum betreft dat o.a. de herbestrating van de Duinenboschweg, renovatie van het voormalige ar menhuis Overtoom 22 t/m 36, herstel van de Korendijk, abonnement Monumentenwacht voor eigenaren van mo numenten, het tuinhuis van kapitein Rommel en het be stemmingsplan voor Bakkum. Er zijn ook afspraken ge maakt over de informatievoorziening vanuit de gemeente aan de Monumentenraad. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2007 was het bestuur als volgt samen gesteld: P.C.M. Blom, voorzitter Mevr. A.H.A.M. van Boxtel, secretaris J.H. Ebels, penningmeester P.A. Levi, lid J. Smulders, lid L. Zonneveld, lid Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door een twintigtal leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs ongeveer 1300. Aan de leden komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage in het afgelopen jaar aan het werk van de Stich ting Werkgroep Oud-Castricum. Antoinette van Boxtel Koninklijke onderscheiding voor Ernst Mooij, uitgereikt door burgemeester Emmens-Knol bij de opening van de jubileumtentoonstelling. De jubileumtentoonstelling die in 2007 in de dorpskerk werd gehouden. 107

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 109