17 Leden van de Castricumse reddingsbrigade en René Bos van muziekvereniging Emergo worden uitgeroepen tot vrijwilli gers van het jaar. 20 Presentatie van het 29e jaarboek van Oud-Castricum; in ver band met het thema in de kantine van FC Castricum. 26 De levende kerststal in de tuin van bezoekerscentrum De Hoep trekt grote belangstelling. Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan Afscheid van drie brandweermannen: Ton Bijman. Angelo Houtenbos en Maarten Duijn. Zij waren respectievelijk 35, 34 en 25 jaar in dienst van het brandweerkorps. November I Het Nieuwsblad voor Castricum stapt over op tabloidfor maat. 5 Benefietconcert ten bate van de actie Kandelaarplastiek en het orgel- en klokkenfonds van de Pancratiuskerk. 10 De schaakvereniging Castricum viert het 80-jarig bestaan met een jubileumavond in de wintertuin van Johanna's Hof. II Het blokfluitensemble Fontegara, opgericht door Catharina de Leur, viert het 25-jarig bestaan. 12 De opbrengst van de Zwemvierdaagse in zwembad De Witte Brug, bijna 100 euro. wordt overhandigd aan kinderboerderij 't Dierenduintje. 22 Het timmerdorp Castricum gestopt in verband met milieu-ei sen verbonden aan de houtopslag. De gemeente werft nieuwe vrijwilligers. 30 Presentatie van een boek over het leven van strandvonder en strandexploitant Thijs Bakker. 30 Aan restaurant Apicius in Bakkum is een tweede Michelinster toegekend. Een grote prestatie van Gaylord en Thorvald de Winter. 30 Afscheid van Hilbrand Klijnstra als algemeen directeur van de Rabobank West-Kennemerland. December 4 Officiële start van de sloopwerkzaamheden nodig voor de ontwikkeling van het plan Bakkerspleintje. 10 Grote brand aan de Heemstederweg bij Tardy Groenrecycling. Vijftig brandweerlieden hebben meegewerkt aan de brandbe strijding. 12 Een terrein van 8 ha aan de Bleumerweg is aangewezen als provinciaal archeologisch monument. 13 Kerstmarkt in de Tuin van Rommel met kramen van veel cha ritatieve instellingen en muzikale optredens. 15 Kerstpakkettenactie 'Castricummers helpen Castricummers', georganiseerd op initiatief van Marion Duinmeijer en Marjan Quaack. 24 Tot sportvrouw van het jaar 2006 wordt gekozen Selma Borst en tot sportman de atleet Mike van Krugten. Sportploeg: het eerste elftal van Vitesse'22. Op 25 april 2006 is op 86-jarige leeftijd Catharina Mors-Borst overleden. Zij stond bekend als tante Trien. De weduwe van Dirk Mors was vele jaren het vertrouwde gezicht achter de bar van Hotel Café Borst. Meer dan 70 jaar was zij onlosmakelijk verbonden aan het sociale leven in Bakkum. Tante Trien was moeder over heel wat barklanten en zorgde voor het 'huiskamergevoel 24 Fons Geenevasen, organisator van de Kerst-inn, ontvangt een koninklijke onderscheiding. 95

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 95