Marinessen en mw. E. Tierolf-Hooijer, alsmede aan de heren M. Duijn, J. Glotzbach, A. Houtenbos, R.H. Struik, P. Tromp en L. Zonneveld (lid van de Werkgroep Oud-Castricum). 30 Het eerste elftal van Vitesse '22 heeft de kampioenstitel in de wacht gesleept. Mei 6 De Castricumse Rugbyclub is voor de vierde keer op rij kam pioen van Nederland. 10 De VVV-Castricum presenteert een nieuwe toeristische gids. 21 Bij een brand in een appartement in verzorgingsflat Sans Souci is een 81-jarige vrouw om het leven gekomen. 21 Opening van het strandseizoen. Een nieuwe boot van de Castricumse Reddingsbrigade wordt gedoopt met de naam 'gebroeders Bakker' door Thijs Bakker, een van de oprichters van de reddingsbrigade. 25 Korfbalvereniging Helios organiseert het Euroregiotournooi, waaraan meer dan twintig jeugdteams uit Nederland, Duitsland en België meedoen. Juni 13 Engel Lute, een bekende persoonlijkheid in Castricum en Bakkum. is op 81-jarige leeftijd overleden. 16 Drie jongens uit Alkmaar lopen tijdens een kampvuur op het strand ernstige brandwonden op. 25 Ringsteekwedstrijden en een tractorenshow in Bakkum. 28 Aan 'De Dubbele Lus', het jaarlijkse wieier- en hardloopeve nement. doen 300 lopers en 50 wielrenners mee. 30 Rock Roll-weekend met vijf bands in De Bakkerij. Juli 1 Rob de Wit wordt feestelijk ontvangen na zijn fietstocht van drie maanden naar Santiago de Compostella. 2 Start van de vijftigste editie van het 'Van Keeken' tennistoer nooi onder de naam 'Biesterbos Open'. 2 Restaurant Blinckers, voorheen De Kim, in Castricum aan Zee geopend. 3 Wethouder Hommes opent het Zorgloket in het gemeente huis. Het is bedoeld als informatie en adviespunt voor de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). 12 Afscheid van rector Pieter de Haas van het Jac. P. Thijsse College. Hij wordt opgevolgd door Ton Heijnen. 16 Toeristenmarkt in de dorpskern met 150 kraampjes. 20 Wethouder Ber Hes verricht de opening van een nieuwe ro tonde op De Bloemen. 23 Eerste concert van het zomerfestival met de naam 'Dansende duinen' in het buitentheater van Dijk en Duin. 24 Veel belangstelling voor een uitgebreid aanbod van vakan tieactiviteiten, georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum. Daarnaast biedt Vakantie Kindervreugd een pro gramma aan in dorpshuis De Kern. Augustus 24 Burgemeester Emmens-Knol ontvangt op de eerste nationale naturalisatiedag vijftien 'nieuwe' Nederlanders. 26 'Castricum ontmoet', een club voor allochtone- en autoch tone bewoners, organiseert een internationale picknick in de duinen. 27 Manifestatie 'Kunst in Koningsduin', presentatie van allerlei kunstvormen in de duinen, geopend door de burgemeesters van Bergen en Castricum. 28 Verschillende woningen aan de Oude Haarlemmerweg zijn beschadigd door een windhoos. September 4 Wonen Plus organiseert voortaan drie keer per week een open eettafel in Sans Souci. 9 Ter gelegenheid van Open Monumentendag organiseerde de Werkgroep Oud-Castricum allerlei activiteiten rondom de boerderij Kronenburg. Ruim 1200 bezoekers 9 Het Castricums Shanty- en Folksongkoor 'De Skulpers' pre senteert haar eerste CD. 10 Honderden bezoekers bij de muziekmarathon in de dorpskerk ten bate van het Leger des Heils. 15 De eerste paal wordt geslagen voor het bouwproject 'De Gouden Stulp', ondanks langdurig verzet van omwonenden. 16 Op de Vierde Uitmarkt bij Geesterhage presenteert een groot deel van het verenigingsleven het programma voor het ko mende seizoen. 18 Ralph en Michael Tuijn beginnen aan een roeitocht over de Atlantische Oceaan. 24 Nazaten van Jaap Beentjes houden een vijfjaarlijkse reünie. 24 De 17e editie van 'Jazz in Bakkum' wordt geopend door het Jos van Beest Trio met gastsolist Sjoerd Dijkhuizen. 26 Het Platform Sport is officieel ingesteld. 29 Opening van de tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' in bezoekerscentrum De Hoep en presentatie van het boek 'Het Land van Hilde'. Oktober 9 Veel schade op de spoorwegovergang Oranjelaan en strem ming van het treinverkeer tengevolge van een niet ingetrok ken arm van een glaswagen. 14 De muziekvereniging 'De Windjammers' viert het 25-jarig bestaan met een jubileumconcert. 14 Het Bonhoeffercollege viert het zevende lustrum met een re- unie van oud-leerlingen. 94

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 94