Kroniek 2006 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.990 inwoners, 50 minder dan het aantal inwoners op 1 januari 2005. 7 Op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente ontvangen de he ren J. Holt en W. Tromp een gemeentelijke onderscheiding voor hun maatschappelijke verdiensten. 8 Op de halve marathon van Egmond behaalt Selma Borst de 5e plaats. 8 Sportvrouw en sportman van het jaar 2005 worden de atleten Selma Borst en Mike van Kruchten. Helios 1 wordt sport ploeg van het jaar. De jaarlijkse verkiezing wordt georga niseerd door de gemeente Castricum, het sportplatform en Radio Castricum. 12 Architect Richard Groenendaal krijgt opdracht om de uitbrei ding van het raadhuis te ontwerpen. 15 Feestelijke vieringen ter gelegenheid van het samengaan van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente Castricum als Protestantse Gemeente. 18 Expositie van de fotoclub in het gemeentehuis ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan. Februari 19 De minister van Financiën Zalm suggereert in een televisie programma dat in Castricum de Onroerend Zaak Belasting (OZB) exorbitant is gestegen, wat veel reacties oproept. Hij bleek zich toch vergist te hebben. 22 Mevrouw Stam-Zwaan, oudste vrouw van Castricum, is 105 jaar geworden. 25 De carnavalsoptocht trekt door Pieperduin. Willem Veldt en Engel Twisk worden onderscheiden in de Orde van de Luie Buï. Maart 1 Zeven organisaties tekenen een intentieverklaring voor de ontwikkeling van een Kuituurhuis in Castricum. 4 Start van een serie lenteconcerten, georganiseerd door de stichting Iskra. 5 Simon Quax zestig jaar in het kappersvak, waarvan vijftig jaar als zelfstandig herenkapper. 5 Laatste lijsttrekkersdebat voor de verkiezingen in café Me Tante. Verkiezingen voor de gemeenteraad. De nieuwe partijen CKenG en de De Vrije Lijst doen hun intrede in de raad en D'66 verdwijnt. 10 Wethouder Van Gosliga opent tien zorgwoningen aan de G. Kuijs-Piepersstraat. 14 Ter gelegenheid van zijn afscheid van de brandweer wordt Herman Veldt koninklijk onderscheiden. 15 Afscheid van de oude raad. De raadsleden Marianne Bijvoet, Will Maréchall, Catharina Peperkamp en de heren Hans van Schoor, Alex van de Ven en Jan Jonker ontvangen een ko ninklijke onderscheiding. 18 Opening van de zevende Culturele Manifestatie in Sporthal De Bloemen met vijftig deelnemende verenigingen en instel lingen. 21 Presentatie van een masterplan voor de herinrichting van het terrein van het psychiatrisch ziekenhuis Dijk en Duin. April 3 Presentatie door VVD, PvdA en GDB van een coalitieak koord onder de titel 'Gewoon doen'. De nieuwe wethouders zijn: mevrouw Christel Portegies en de heren John Hommes en Ber Hes. 6 De drie ouderenbonden in de gemeente hebben een samen werkingsovereenkomst gesloten voor contacten op bestuur lijk niveau en gezamenlijke activiteiten. Het natuurherstelproject 'Diederik' door de burgemeester ge opend. 9 Brand in een woning aan de Lindenlaan, waardoor een gezin met 16 kinderen dakloos wordt. 12 De minister van Landbouw Veerman bezoekt de biologische melkveehouderij van Michel Mooij in Bakkum. 12 De grote opknapbeurt van kampeerterrein Bakkum is afge rond. Henk Wesselius algemeen manager van de Kennemer Duincampings en Ton de Meijer, beheerder, openen geza menlijk het nieuwe winkelplein. 18 Afscheid van de oud-wethouders Könst en Voulon. 22 Open dag van de gerenoveerde serviceflat Sans Souci. 23 Vijfde Landschapsdag onder het motto 'Castricum leeft met het water'. 25 Catharina Mors-Borst (tante Trien), jarenlang de gastvrouw- van Hotel Borst, overleden. 26 Afscheid van oud-wethouder IJmte van Gosliga. 28 Burgemeester A. Emmens-Knol ontvangt een koninklijke onderscheiding uit handen van de Commissaris van de Koningin. Loco-burgemeester C. Portegies reikt onder scheidingen uit aan mw. Graafland-'t Lam. mw. T. Settels- 93

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 93