Voor de fotorubriek 'Zo was 't, zo is 't' van dezelfde krant werd er ook vier keer een bijdrage geleverd. Onze website werd goed onderhouden en vaak bezocht. De Monumentenraad kan ook ongevraagd advies uitbrengen. In 2006 heeft de raad bijvoorbeeld geadviseerd over het ontwerp-be- stemmingsplan Bakkum. Werkgroep Educatie (Cor Smit) In 'De Duynkant' werden diverse groepen van basisschool Toermalijn ontvangen. Deze groepen werkten onder leiding van le den van de werkgroep enthousiast met de leskisten. In het kader van regionale aardrijkskunde en geschiedenis 'het ont staan van het landschap en de bewoning' brachten de brugklassen van het Jac. P. Thijsse College een bezoek aan 'De Duynkant'. De tijdelijke tentoonstellingen werden druk bezocht. Het betrof de thema's: cafés in Castricum, strandvonderij, feesten en vermaak en de onderwerpen uit het 29e jaarboek (onder andere de geschiedenis van de voetbalverenigingen). Ook de diaseries werden goed beke ken. Bescherming gemeentelijke monumenten (Niek Kaan) De gemeenteraad heeft een beleidsnota cultuurhistorie voor de gemeente vastgesteld. Een belangrijke aanbeveling is de totstand koming van een register van beschermde gemeentelijke monu menten. Bij de beoordeling en waardering van de panden wordt de Monumentenraad geraadpleegd. Deze raad bestaat uit vertegen woordigers van de historische verenigingen, eigenaren van (poten tiële) gemeentelijke monumenten en inwoners. Er is een selectie gemaakt van 140 panden, die nauwkeurig worden beschreven. Verwacht wordt dat de procedure tot formele aanwijzing van monu menten in 2007 wordt afgerond. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2006 was het bestuur als volgt samengesteld: P.C.M. Blom, voorzitter Mevr. A.H.A.M. van Boxtel, secretaris M.G.J. Schiermann, penningmeester P.A. Levi, lid J. Smulders, lid L. Zonneveld, lid Onze collectie werd door verschillende schenkingen aangevuld. Aan de werkavonden in 'De Duynkant' en andere activiteiten werd door een twintigtal werkende leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs ongeveer 1260. Antoinette van Boxtel Open Monumentenweekend 2006. De openstelling van de boerderij Cronenburg en het kasteelterrein was een groot succes. Het kanonschot wordt door de Gordon Higldanders met saluutschoten beantwoord (rechts). Harry van Londen, beheerder van Cronenburg en Pieter Blom, de voorzitter van de werkgroep in gesprek met burgemeester Emmens- Knol (onder). 92

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 92