Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2006 - 2007 mening dat intrekking het drankverbruik zal bevorderen door meer gelegenheid te geven. Vergunningen tot de verkoop van sterke drank zijn beperkt tot maximaal vier in de Kerkbuurt: L.A. van Benthem (de Vriendschap), wed. J. Koopman (De Rustende Jager), B. Wempe (hoek Dorpsstraat-Burg. Mooijstraat) en M. Olgers (Burg. Mooijstraat) en vier in Bakkum: L. Burgering, Wub. Joosten (nu hotel Borst), Johannes Kamp (Heereweg) en C. Castricum (De Goede Verwachting aan de Heereweg). 18 december 1906 Een opgave van het aantal leerlingen op de twee openbare lagere scholen vermeldt 220 leerlingen op de school aan de Dorpsstraat onder leiding van C.J. Bussen en 99 leerlingen op de school in Bakkum onder leiding van H.A. Nijsen. Laatstgenoemde heeft voor zijn school een leerplan opgesteld; dat is goedgekeurd door het gemeentebestuur en door de schoolopziener van het district Haarlem. Dit plan omvat 6 leergangen, elk met 13 vakken. De leer lingen hebben toegang tot het nieuwe leerjaar als de leeftijd van 6 jaar vóór 1 juli is bereikt. 31 december 19(16 De gemeenterekening over het jaar 1906 telt aan ontvangsten ƒ22.458,- en aan uitgaven 21.311,-, zodat er een batig saldo is van 1147,-. Simon Zuurbier Ook dit jaar heeft de oproep om voorwerpen en fotomateriaal met mogelijk historische waarde aan de werkgroep af te staan, weer bij vele personen een goed gehoor gevonden. De werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de schenkingen bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaar lijks in het jaarboek vermeld. Schenkingen juli 2006 tot en met juni 2007 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): P.H.M. Keesom - Den Haag. kopie plakkaat van 1585 betreffende stichting eendenkooi A.I.L. Rennings hoogtekaart 1971 ruilverkaveling Limmen - Heiloo W.G. van Vliet CD met diverse foto's van Vitesse '22 mevr. J. ter Punt archief Dames Voetbalclub Castricum (DVC) H.J.J. Zandbergen bonkaarten WO-II en oude kranten C. Hennequin 6 luchtfoto's van Castricum in kleur H.J.C. de Graaf plattegronden van de kuststreek Ned. Herv. Kerkvoogdij verordening gebruik begraafplaats uit 1936 P. Blom stafkaart 1951 op linnen mevr. C.J. Blei fotoboeken CSV en Duin en Bosch fam. Res - Egmond aan den Hoef boeken, schriften etc. padvinderij Wilfriedgroep mevr. T. Kabel administratie Katholiek Thuisfront, aannemer Kabel mevr. A. van der Kamp blauwdruk uit 1913 abri aan het zijspoor Duin en Bosch J.P.M. Kuijs knipselboek WO-II, gedenkplaat joden 1940- 1945 K. Winkelman foto's van de familie Winkelman - Bos G. Travnicek huisje aan de Achterlaan, geschilderd door Sijf Portegies J. de Koning 2 ringbanden met foto's van CSV C.G. de Nijs - Limmen akten betreffende veiling woningen en schuldbekentenis Th. Vlaarkamp structuurschets Castricum J. Heideman emaillen bord van café 'De Harmonie' N.Th. van Amsterdam boerderij aan de Dorpsstraat, geschilderd door Sijf Portegies H. Beentjes Reglement stafcommissie 'Vitesse' uit 1944, schoolklok uit de oude Jac.P. Thijsse. IJ. van Amsterdam - Heemskerk 3 kaarten uit ca. 1850 van het Noordzeekanaalgebied N. Beentjes middeleeuwse munt H. van Hiele kaart van gronden, gem. Castricum Th. Kramer 46 tijdschriften met artikelen M. Kramer C.G. de Haan - Harderwijk fotomateriaal en documentatie CSV K. Bedeke archief Hengelsportvereniging Castricum P. de Graaf krantenknipsels, familieboekje, feestgids Door vele personen werden foto's geschonken of uitgeleend over o.a. de onderwerpen venters en winkels Ook werd door een groot aantal personen bidprentjes geschonken. 90

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 90