17 maart 1906 Elisabeth Tromp, echtgenote van Willem Zonneveld, is voor een vergoeding van 1,05 per week belast met het schoonmaken van de lokalen van de school in Bakkum. Nu de school met een lokaal is uitgebreid, verzoekt zij om haar loon te verhogen naar 1,30 per week. Hierop wordt afwijzend beschikt. Op 12 juni 1906 schrijft mevr. Zonneveld-Tromp aan de burgemeester dat de school is schoongemaakt, dat dit het laatste kwartaal is dat zij dit werk doet en dat de burgemeester naar een ander kan uitkijken. 21 maart 1906 Het jaarsalaris van de heer Nijsen, onderwijzer aan de Openbare Lagere School in Bakkunt, wordt verhoogd van 850,- naar ƒ900,-. 18 april 1906 De burgemeester meent dat een nieuw Armenhuis noodzakelijk is, of het bestaande tehuis zal ingrijpend moeten worden gerepareerd. Het bouwen van een nieuw Armenhuis wordt afhankelijk gesteld van het al of niet beschikbaar komen van geld. De wethouders Goes en Spaansen worden belast met het onderzoek naar de toe stand van het Armenhuis betreffende herstel of nieuwbouw. Ook wordt de komst van rijkspolitie wenselijk geacht. Het daar voor beschikbaar stellen van een woning verdient de voorkeur boven het aanstellen van een gemeenteveldwachter. De mogelijk heid voor de aanstelling van rijkspolitie zal worden onderzocht. 23 mei 1906 Herman van Benthem, die in deeltijd werkt als beambte op de gemeentesecretarie te Limmen, wordt met ingang van 1 juni 1906 ook benoemd tot 'ambtenaar ter secretarie' te Castricum van 2 tot 6 uur 's middags; hij wordt tevens ambtenaar van de burgerlijke stand. 5 juni 1906 Burgemeester Mooij heeft bij de Commissaris van de Koningin de eed afgelegd vanwege de aanvaarding van een nieuwe ambtsperi ode van zes jaar; eerder was hij al benoemd bij Koninklijk Besluit van 26 mei 1906. 25 juli 1906 Aan de orde is een verhoging van het jaarsalaris van de burgemees ter en de secretaris naar resp. 800 en 600 gulden in verband met de toename van het aantal inwoners. Omdat er nu een extra ambtenaar is aangesteld voor een jaarsalaris van 200 gulden, komt er al 150 gulden meer ten laste van de gemeente dan er de laatste jaren op de begroting hiervoor is uitgetrokken. Daarom wordt voorgesteld om de salarissen te verhogen naar respectievelijk 650,- en 575,-. Ook wordt voorgesteld om het presentiegeld voor de raadsleden te verhogen naar 60,- per jaar. In september wordt dienovereenkom stig besloten. 29 augustus 1906 Het voorstel wordt aangenomen om twee gaslantaarns te plaatsen in de Kerkbuurt en een op de hoek bij Klaas Peijs (Bakkummerstraat/ van Oldenbarneveldweg). Een groot aantal dorpsgenoten brengt bij het gemeentebestuur het slechte wegdek van de Mient vanaf de woning van Engel Lute tot die van de heer W. Res onder de aandacht. Dringend verzoeken zij de toestand van de weg te verbeteren: hetzij met koolasch, grint, schelpen ofbeharding met geklopte puin. Daar die weg een van de drukste verkeerpunten is vanaf het station tot Bakkum en andere wijken, voor tuinders, bouwers, bloemkweekers, tot het vervoeren van mest en producten, ook voor elke neringdoende en voor voet gangers, de naaste weg van en naar het station. ■jtL óf) /j f/af Handtekeningen onder het verzoekschrift ter verbetering van de Mient. 10 oktober 1906 Dokter Schoonhoff heeft een verzoek ingediend bij de gemeente raad tot het aanstellen van een vroedvrouw. Zelf is hij niet bereid om deze taak op zich te nemen. Mogelijk zou mej. Slot weer bereid zijn om deze taak op zich te nemen. Het verzoek ontmoet veel weerstand, omdat een jaar eerder mej. Slot. na vele jaren als vroedvrouw werkzaam te zijn geweest, ontslag had gekregen, daar deze taak door de beide geneesheren zou worden behartigd. Inmiddels heeft dokter Rentmeester Castricum verlaten en staat dokter Schoonhoff er alleen voor. Het waarnemen van de verlos kunde vindt hij te bezwaarlijk vanwege zijn drukke praktijk. Na veel discussie is dokter Schoonhoff uiteindelijk bereid om aan de gemeente gedurende twee jaren 100,- te betalen als tege moetkoming in de kosten van het salaris van de vroedvrouw. Op 28 december besluit daarop de gemeenteraad om mej. E. Slot uit Limmen voor een salaris van 150,- per jaar aan te stellen met daarboven 52,- vergoeding aan huishuur. Zij zal dan voor de tijd van 5 jaar aan behoeftigen gratis verloskundige hulp verlenen. 5 december 1906 Het verzoek van G. Kabel om voor de gemeente te mogen werken als timmerman wordt ingewilligd. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van bierhuishouder J. Tromp. Deze heeft gevraagd om de verordening ter uitvoering van de drankwet in te trekken. Daarin wordt het aantal vergun ningen om sterke drank te mogen verkopen in de buurtschappen vastgesteld. In de buurtschap waar Tromp woont (Oosterbuurt), mag geen sterke drank worden verkocht. De gemeenteraad is van 89

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 89