welk uniek plekje grond ons dorp van een onbetekenend gehucht is uitgegroeid tot het welvarende forensendorp zoals wij het nu ken- 'Historie van Castricum en Bakkum' Zijn naspeuringen in diverse archieven zette hij voort. Zelfs na een staaroperatie bleef hij met behulp van een borduurlens nog werken aan het ontcijferen van moeilijke handschriften. De aantekeningen die hij maakte, waren bestemd voor een ooit nog eens uit te geven boek 'Historie van Castricum en Bakkum'. Hij typte het manuscript uit op een ouderwetse schrijfmachine. Tenslotte ging hij op zoek naar een uitgever. Na enkele teleurstellende ervaringen - eenmaal raakte het concept zelfs zoek en is het nooit meer boven water ge komen - kwam hij in contact met de startende uitgeverij Pirola van Henk Jellema en Alphons Leysen uit Schoorl, die ook betrokken waren geweest bij de totstandkoming van het boekje 'Oude ansich ten van Castricum'. Jellema en Leysen zagen de waarde in van het verzamelde materiaal en hebben zich ervoor ingezet om het levens werk van de heer Van Deelen uit te geven. Intussen werd hij ziek en kampte met afnemende krachten. De uit gevers deden hun uiterste best en het was Van Deelen nog vergund om een proefdruk van zijn boek in handen te kunnen houden. De Werkgroep Oud-Castricum had intussen de beschikking gekregen over een eigen onderkomen aan de Geversweg dat overeenkomstig zijn wens de naam 'De Duynkant' kreeg. Ook dit gebouwtje, waarin veel van zijn vondsten werden geëxposeerd, heeft hij nog kunnen bezoeken, maar de officiële opening heeft hij niet meer mee kunnen maken. Op 24 augustus 1973, op zijn 51e trouwdag, overleed Derk van Deelen. Hij was bijna een jaar ernstig ziek geweest en thuis liefde vol verzorgd door zijn vrouw. Ds. Bijl sprak bij de uitvaartdienst: "Mijnheer Van Deelen heeft heel intensief heel bewust geleefd. Alles wat hij zei en alles wat hij deed, was goed doordacht, goed overwogen. Door zijn begaafdheid en zijn beschaafdheid heeft hij voor velen werkelijk iets betekend. Mevrouw Van Deelen werd nog door de werkgroep gehuldigd bij het bereiken van haar tachtigste verjaardag. Zij overleed op 25 ja nuari 1986. Wie nu op zoek gaat naar het intieme huis van de familie Van Dee len aan de Tetburgstraat zal het er niet meer vinden. 'De Bunt' heeft ook daar zijn plaats moeten afstaan. Niek Kaan Samengesteld met hulp van Ali, Tonnie en Hans van Deelen •ontngsspo- mogelijk te ise makelei cherven en ris lukt het pot samen ssen voller historisch uidelijk dat n. Eenmaal zijn kennis was bereid rogelijk de Het echtpaar Van Deelen in hun mooie tuin. oude raad- nstalleerde tricum ooit vorden op- sten aan de nstellingen eegewerkt. ing blijken 'Van welke tpvallen op

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 65