werkgroep oud-ca m -tmL m 1 Behalve op de werkavonden, maandag- en woensdagavond, is het gebouw De Duynkant de eerste zondag van de maand geopend. Naast de vaste tentoonstelling zijn er kleine wisselende exposi ties en audiovisuele presentaties, waar veel belangstelling voor is. Er zijn vaak leuke ontmoetingen van Castricummers en oud- Castricummers. Hier halen de donateurs Tiny Hemstede-Gorter (ere-lid van de gymnastiekvereniging DOS) en Cor de Haan uit Harderwijk gezamenlijke herinneringen op. Laatstgenoemde is 83 jaar en was actief bij de voetbalvereniging CSV. Hij werkte tot 1947 bij bakkerij Kuilman en kan alle vroegere bakkerijen in Castricum en Bakkum nog zo opnoemen. Een recente foto van het merendeel van de werkgroepleden voor De Duynkant. V.l.n.r. staand: Paul Kuijper, Tom Heijjer, Paul Boesaart, Niek Kaan, Anneke van der Kamp, Simon Zuurbier, Sjef Smulders, Jeanne Groentjes. Hans Ebels, Frans Dujfhues. Loek Zonneveld, Tonny Sminia, Ernst Mooij, Wim Hespe, Jtiul Beekman, Max Schiermann, Piet Blom, Rino Zonneveld, Wim Emmens en Arend Bron; gehurkt Hans Boot en op de stoel Harry Vermanen. De vol gende leden waren niet aanwezig: Antoinette van Boxtel, Marjolijn Huijser, Peter Levi, Paul Patist, Jean Roefstra, Joke de Rooij. Cor Smit, Lien Steeman en Theo de Weerd (foto Barbara van de Velde). bijdrage door een legaat uit de nalatenschap van de destijds bekende Castricummer J.L. Pfundt. Dat maakte het mogelijk om in 1978 het eerste jaarboekje uit te geven. Besloten is om dat aan de donateurs te verstrekken tegen een bepaalde minimumdonatie. Deze bedraagt nu 12,-. Op dit moment heeft de werkgroep zo'n 1260 donateurs. Aansluitend op de verschijning van het jaarboek organiseert de werkgroep elk jaar in november een avond voor haar donateurs, waarop een of meerdere sprekers een historisch onderwerp behan delen. Slotwoord De Werkgroep Oud-Castricum was de eerste historische vereni ging, die in de regio werd opgericht. Dankzij de medewerking van enthousiaste en bevlogen vrijwilligers, de financiële steun van de gemeente en de vele donateurs is een goede organisatie opgebouwd en een mooie accommodatie verworven. Ons Historisch Informatie Centrum voorziet in een behoefte. Voor de beschikbare gegevens en de grote hoeveelheid foto's en kaarten bestaat veel interesse en vaak wordt daar nog nieuw materiaal aan toegevoegd. De werkgroep wil er nog steeds zijn voor de plaatselijke gemeen schap en blijft werken aan een 'toekomst voor Castricums verle den'. Hans Boot Bronnen: Archiefstukken Werkgroep Oud-Castricum Op zoek naar Castricum's verleden, 1992. Met dank aan: Arend Bron, Niek Kaan, Ernst Mooij, Loek Zonneveld en Simon Zuurbier. -CsV* Cl K'ri .Rg i 60

Jaarboek Oud Castricum | 2007 | | pagina 60